Samochód amerykańskiego producenta/tunera zostanie zaprezentowany w tym roku. Hennessey zapowiada i anonsuje model jako „najszybszy i najmocniejszy wiatr na planecie Ziemia, tornado F5”, które prędkość wynosi od 420 do 511 km/h. Liczby nie są wzięte z kosmosu. Inżynierowie Hennessey twierdzą, że ich model będzie zdolny przekroczyć 480 km/h! A to z kolei sprowadza Bugatti Chiron do parteru...

Samochód w drogowej wersji do jazdy po publicznych drogach ma rozwijać 1500 KM. Niestety nadal nie wiemy jaką jednostkę napędową wybrali Amerykanie, ale wkrótce zapewne uchylą rąbek tajemnicy. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma wynosić 2 sekundy. Ciekawi jesteśmy czy wraz z postępem technologicznym, nowymi rodzajami mieszanek ogumienia oraz supertrwałymi materiałami przeniesienia napędu, auta przekroczą magiczną granice 1,5 s?

Hennessey Venom F5 w przeciwieństwie do swojego poprzednika powstaje zupełnie od podstaw. Inżynierowie sami opracowali płytę podłogową oraz ultralekkie nadwozie. Venom GT korzystał z podzespołów zaprojektowanych przez Lotusa.

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że F5 od podstaw powstał w naszej fabryce. Ma nowy design, karoserie, płytę podłogową. Wszystkie elementy powstały z myślą o najlepszych osiągach i wykorzystaniu potencjału aerodynamiki. Venom F5 to czysta, wyrafinowana agresja na kołach” - mówi John Hennessey.