Poznajcie Miimo. Oto designerka, mała, a w dodatku autonomiczna kosiarka marki Honda. Nie, wcale wam się w oczach nie mieni, wygląda jak najnowszy Civic Type R. Urządzenie sprawdzi się raczej w malutkich ogródkach. Skosi trawę i ominie drzewka, kwiaty i inne roślinki.

Kosiarka powstała jako jeden z gadżetów na 25. urodziny sportowej rodziny Hondy Type R. Jak na razie jest jeszcze w fazie testowej, ale niewykluczone, że trafi do sprzedaży dla maniaków Hondy.

Urządzenie pomalowano białym lakierem Championship White i oklejono odpowiednimi emblematami. Przód i tył nawiązuje do stylistyki nowej Hondy, a wielkie skrzydło uzupełnia tuningowy charakter sprzętu. Miimo napędzane jest silnikiem elektrycznym, który czerpie energię z litowo-jonowych baterii. Sensory i czujniki czuwają nad trasą kosiarki, aby w nic nie wjechała, równo ostrzygła trawę i nie przycięła uprawianych kwiatków.

Nasuwa nam się trochę głupie pytanie... Czy autonomiczny system kontroli i elektryczne silniki to testy przed wprowadzeniem rozwiązania do prawdziwej Hondy Civic Type R...? Zapraszamy do komentowania.