Model
Decydując się na samochód marki TESLI Y, będzie można zabrać na pokład 5 pasażerów. Nadwozie jest 5-drzwiowe. Jego długość wynosi 4796 mm, szerokość 1982 mm, a wysokość 1982 mm. Masa własna modelu Y to 2260 kg. Samochód produkowano od 2025 r. do teraz.
Silnik
Pod maską modelu Y pracuje silnik o mocy maksymalnej 627 KM, którego źródłem zasilania jest prąd elektryczny. Ma napęd 2 siln. (na poszczególne osie), a przekładnia jest 1-biegowa automatyczna. TESLA przewidziała dla tego samochodu 5 wersji silnikowych oraz 5 wersji wyposażenia.
Wyposażenie
Auto można spotkać na rynku w 5 wersjach wyposażenia. Prezentowana TESLA Y to egzemplarz w odmianie Performance 75 kWh AWD. Posiada wyposażenie, które można odnaleźć w tabeli poniżej.
| Wyposażenie |
|
|---|
Dane Techniczne
W tabeli można znaleźć dane techniczne dla TESLI Y, która ma 1 wersję nadwozia.
Najważniejsze dane
| Marka | TESLA |
|---|---|
| Model | Y |
| Wersja | Performance 75kWh AWD |
| Kategoria | SAMOCHODY TERENOWE |
| Rodzaj paliwa | prąd elektryczny |
| Napęd | 2 siln. (nap. poszczególne osie) |
| Typ nadwozia | kombi |
| Produkcja Od | 2025 |
| Produkcja Do | 2026 |
| Moc | 461 kW |
| Liczba drzwi | 5 |
| Liczba miejsc | 5 |
| Masa całkowita | 2260 kg |
| Szerokość | 1982 mm |
| Długość | 4796 mm |
| Wysokość | 1611 mm |
| Pakiety |
|