Najmocniejsze i najbardziej zaawansowane technologicznie modele BMW w sportowych wersjach M Power wypełnią cały warszawski salon BMW Inchcape Motor. Świętowanie M Power Days rozpocznie się w sobotę 22 kwietnia przy Al. Prymasa Tysiąclecia 64.

- To wydarzenie jakiego nie było dotąd w Polsce i Europie – salon z „cywilnymi” pojazdami zmieni się w jedyny w swoim rodzaju showroom prezentujący sportowe wersje BMW – tłumaczy Marcin Słomkowski, prezes Inchape Motor Polska.

Odwiedzający będą mieli okazję nie tylko podziwiać najmocniejsze wersje BMW, poznać ich historię i specyfikację, ale również przetestować wybrany przez siebie model, by zrozumieć na czym polega fenomen pojazdów ze znaczkiem M.

Drzwi otworzy również serwis. Będzie można porozmawiać z ludźmi, którzy znają wszystkie podzespoły samochodów BMW od podszewki. To cenna okazja, ponieważ wiedza na temat zaawansowanych technologicznie konstrukcji pozwala lepiej wykorzystać potencjał, jaki drzemie w tych wyjątkowych samochodach i zrozumieć ich filozofię.

BMW M GmbH jest legendarnym oddziałem monachijskiej firmy, specjalizującym się w produkcji samochodów sportowych. Stworzony w 1972 roku, BMW M (M od Motorsport) odpowiadał m.in. za wdrożenie i prowadzenie programu obecności niemieckiego koncernu w wyścigach. Aktualne modele M2, M3, M6 oraz X5M i X6M są więc kontynuacją ponad 40-letniej tradycji firmy.

Program M Power Days

Inauguracja BMW M Power Days będzie miała miejsce w sobotę 22 kwietnia. W godzinach od 10:00 do 17:00 będzie można zobaczyć pełną gamę BMW M oraz skorzystać z jazdy testowej modelami M2, M4, X5M i X6M. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Patryk Mikiciuk, a relację na żywo będzie można śledzić na facebooku TG Polska.

W niedzielę 23 kwietnia w godzinach od 11:00 do 16:00 zostaną otwarte drzwi serwisu. Inżynierowie wyjaśnią i pokażą jak wiele różnic dzieli cywilne BMW 3 od M3.

W pozostałych dniach od 24 do 28 kwietnia w godzinach 9:00-19:00 można umawiać się na jazdy testowe.