Tor znajdujący się na terenie Moto Parku Kraków dziś ma w zależności od konfiguracji nitki od 800 do 1200 metrów długości oraz trzy płyty poślizgowe, ale planowana jest rozbudowa obiektu.

Moto Park Kraków powstał z inicjatywy Michała Kościuszko, kierowcy rajdowego, wicemistrza Świata Junior WRC, który na terenie obiektu prowadzi szkołę jazdy sportowej. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem obiekt odwiedziło kilka tysięcy osób. Dużą popularnością cieszą się tzw. "wolne treningi", podczas których można pojeździć po torze i sprawdzić swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach pod opieką instruktorów.

Jak podkreśla Michał Kościuszko - Zawsze marzyłem, aby w Krakowie stworzyć obiekt tego typu, który byłby nie tylko miejscem szkoleń kierowców, spotkań entuzjastów, ale też kuźnią młodych talentów. Chcemy położyć duży nacisk na edukację motoryzacyjną młodzieży stwarzając im odpowiednie warunki do rozwoju pasji.

Na mapie Polski pojawiło się kolejne miejsce, gdzie bezpiecznych warunkach można dać upust emocjom i podszkolić umiejętności, co bez dwóch zdań spowoduje, że na polskich drogach będzie bezpieczniej. To po Torze Łódź drugi otwarty w ciągu ostatniego roku obiekt szkoleniowy tego typu. Cieszy fakt, że wreszcie w Polsce rodzi się sieć ośrodków, gdzie młodzi fani motorsportu mogą szlifować swoje umiejętności.

Więcej informacji znajdziecie na:

www.motoparkkrakow.pl