Najdroższy dom w USA
Najdroższy dom w USA

Jeśli dojdzie do transakcji zakupu będzie to najdroższa posiadłość w Stanach Zjednoczonych. Dotychczasowy rekord należy do posiadłości na Florydzie, która została sprzedana za 195 mln dolarów. To już bardzo blisko najdroższego domu na świecie wartego 221 mln dolarów penthausu w Londynie.

Najdroższy dom w USA
Najdroższy dom w USA

Tymczasem przez wiele lat za najbardziej ekskluzywne posiadłości w Los Angeles uchodziły domy Hugh Hefnera (Playboy Mansion, 150 mln dol.) oraz producenta filmowego Aarona Spellinga (150 mln dol.), który nakręcił Dynastię czy Beverly Hills 90210.

Najdroższy dom w USA
Najdroższy dom w USA

Ciekawe, kto zostanie właścicielem domu Bruce’a Makowsky zlokalizowanego na powierzchni 3,5 tys. metrów kwadratowych, który ma 12 sypialni, 21 łazienek, 6 barów, 3 kuchnie, gabinet masażu, spa, centrum fitness, dwie piwnice winne, kino domowe, lądowisko dla helikopterów, basen i wiele innych ciekawych pomieszczeń.

Najdroższy dom w USA
Najdroższy dom w USA

Jak podkreśla Bukowsky, który budował tę posiadłość przez 4 lata, do tej pory nie powstał dom o takiej jakości i z takim przywiązaniem do detali. Na pytanie o cenę odpowiada, że dziś ludzie kupują łodzie za 300 mln dol. i korzystają na nich 8 tygodni w roku. Dlaczego więc mają ograniczać się do domów za 30 mln dol.

W cenie w pełni wyposażonego domu jest nie tylko siedmioosobowa obsługa opłacona na dwa lata, ale również garaż pełny luksusowych samochodów. W zależności od nastroju i potrzeb możesz wybierać pomiędzy takimi okazami jak Pagani Huayra, Ariel Atom, słynny Mercedes 540 K Special Roadster z 1936 roku o wartości 15 mln dol., należący w przeszłości do Gisela von Krieger. Poza samochodami można wybierać z kolekcji najszybszych motocykli świata. Obsługa ma do dyspozycji biało-czarnego Rollsa Dawna i Ferrari 488 GTB.

Najdroższy dom w USA
Najdroższy dom w USA

Z przyjemnością rozgościlibyśmy się takim garażu i bez dwóch zdań postaralibyśmy się o nowe okazy do kolekcji. Tym bardziej, że dom idealnie pasuje do tego wyjątkowo zlokalizowanego i wyeksponowanego garażu.

Można mieć różne opinie na temat wystroju, ale bez dwóch zdań to przykład nowoczesnej architektury na najwyższym poziomie. Makowsky podkreśla, że tym domem chciał stworzyć nową definicję super-high-endowego luksusowego domu.

Jeszcze nie mieliśmy okazji sprawdzić, czy tę posiadłość można podziwiać przejeżdżając ulicą, ale może wam się uda ustrzelić to miejsce szybciej. Czekając na zdjęcia informujemy, że najdroższy dom w USA, wyposażony w wyjątkowy garaż zlokalizowany jest przy zbiegu ulic Bel Air i Nimes. Tymczasem możecie zanurzyć się luksusowym świecie Los Angeles z pomocą galerii.