Na targach RETTmobil 2014 odbywających się w Fuldzie, Opel pokazał Insignię Country Tourer jako ambulans oraz jako pojazd dowodzenia dla straży pożarnej. Ponadto można było zobaczyć model Vivaro z zamontowanym pasem niebieskich świateł błyskowych używanych przez pojazdy uprzywilejowane w akcjach ratunkowych i Movano przystosowanego do przewozu niepełnosprawnych oraz jako środek transportu przenośnych pomp gaśniczych.

Pojazdy specjalistyczne są produkowane we współpracy z zależną od firmy Opel spółką Opel Special Vehicles GmbH (OSV) oraz certyfikowanymi partnerami specjalizującymi się w zabudowach nadwozi.

Opel Special Vehicles GmbH zrealizował przebudowę modelu Opel Insignia Country Tourer na pojazd ratownictwa medycznego. Odblaskowa i jaskrawa czerwień nadwozia, niebieskie litery "AMBULANCE" na przednich drzwiach i pokrywie silnika, dwa LED-owe światła błyskowe z przodu oraz tylne światła ostrzegawcze i pomarańczowe światła błyskowe w tylnej części dachu nie pozostawiają wątpliwości co do specjalistycznego przeznaczenia tego kombi.

Wyposażenie wnętrza obejmuje układ elektryczny o napięciu 230 V, moduł obejścia zapłonu, przygotowanie do montażu analogowej i cyfrowej radiostacji, a także miejsce do przechowywania danych o wypadku. Dostępne są różne wersje systemów sygnalizacyjnych dla pojazdów uprzywilejowanych.

Insignia Country Tourer sprawdza się idealnie nie tylko jako pojazd ratownictwa medycznego — spełnia ona również wszelkie wymagania stawiane pojazdom dowodzenia straży pożarnej. Tę wersję można było obejrzeć na ekspozycji firmy Sortimo International GmbH. Czerwono-biało-żółte nadwozie oraz napis "FIRE BRIGADE" (STRAŻ POŻARNA) na masce i drzwiach, duży i wyraźny numer alarmowy 112, a także światła pojazdu uprzywilejowanego na dachu są doskonale widoczne nawet z daleka. W obydwu wersjach Insignii Country Tourer uwagę zwraca specjalny firmowy krój czcionki w numerze 112.

Nowy Opel Vivaro nadaje się nie tylko do transportu różnych towarów, lecz może także posłużyć jako podstawa do budowy pojazdów specjalistycznych i ratunkowych. Czerwono-pomarańczowy wielofunkcyjny bestseller firmy Opel został zaprezentowany w Fuldzie po raz pierwszy w zmodyfikowanej formie z pasem niebieskich świateł błyskowych.

Podobnymi atutami może poszczycić się Opel Movano. Firma Oberaigner wyposażyła ten uniwersalny furgon Opla w zapewniający wysokie osiągi dołączany napęd na cztery koła, który można aktywować przyciskiem w kabinie. Tak zmodyfikowany Movano ma znakomite właściwości jezdne nawet przy dużym obciążeniu i jest przeznaczony dla służb ratunkowych.

Na stoisku firmy Opel na targach RETTmobil można również obejrzeć Movano w wersji przystosowanej do przewozu przenośnych pomp gaśniczych. Odpowiednią zabudowę nadwozia wykonała firma BTG Brandschutztechnik Görlitz GmbH. Skrzyniowe nadwozie służy do transportu sprzętu specjalistycznego i ratunkowego. Pojazd wyposażono również w boczne lusterka na dłuższych wysięgnikach, tylne stopnie, wzmocniony klakson oraz przednie i tylne światła błyskowe.

W Fuldzie pokazany zostanie także Movano Trabus L3, który do przewozu osób niepełnosprawnych przystosowała firma Ambulanz Mobile. Jego wyposażenie obejmuje windę, stopnie i indywidualne fotele. Dzięki systemowi przesuwania foteli, zaprojektowanemu pod kątem przewozu wózków inwalidzkich, Movano oferuje dość miejsca nawet na sześć dużych wózków.