Po Golfie GTE do oferty niemieckiego producenta dołączy VW Passat GTE, którego światowa premiera odbędzie się podczas międzynarodowego salonu samochodowego Mondial de l'Automobile 2014 w Paryżu.

Samochód będzie dostępny w wersje sedan i kombi. Vwolkeagen Passat GTE będzie mógł na energii elektrycznej pokonać dystans do 50 kilometrów. Pierwszy Passat plug-in hybrid poza silnikiem elektrycznym będzie miał do napędu turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 TSI  o mocy 156 KM. Łączna moc obu jednostek to 218 KM. Z testów producenta wynika, iż na jednym tankowaniu (50 l) i korzystaniu z dwóch rodzajów napędów Volkswagen Passat GTE będzie mógł pokonać dystans przynajmniej 1000 km.

Do tego modelu zastosowano specjalnie zaprojektowaną 6-stopniową przekładnię DSG. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w ciągu 8 sekund i osiąga prędkość maksymalną 220 km/h.

Od seryjnego modelu auto to wyróżnia się niebieskim paskiem w przedniej części nadwozia. Volkswagen zapowiada, iż nowy Passat GTE będzie dostępny w sprzedaży od drugiej połowy 2015 roku.