Kierowcy z Riverside w stanie Kalifornia powinni zdjąć nogę z gazu i mieć się na baczności, ponieważ tamtejsi policjanci otrzymali nową broń do walki z osobami lekceważącymi ograniczenia prędkości. Mowa o najnowszym Fordzie Mustangu przygotowanym przez Saleen Automotive. Samochód bazuje na modelu Saleen 302 Black Label i został profesjonalnie przygotowany do swojej nowej roli, a w oficjalnym przekazaniu kluczyków uczestniczył sam założyciel firmy Steve Saleen.

Ze względu na swoją rolę, samochód posiada tradycyjne barwy tamtejszych stróżów prawa – biel i czerń z grafiką Riverside Police. Zainstalowano również zewnętrzną syrenę i głośniki.

Przedstawiciel firmy Saleen nie powiedział zbyt wiele o wnętrzu samochodu natomiast potwierdził, że zamontowano zestaw „Saleenowych zegarów” oraz niezbędne wyposażenie policyjne. Wewnątrz znajdują się również LED-owe koguty, aby nie zwiększały oporów powietrza podczas pościgu. Ciekawe jaki mogłyby mieć wpływ na pogorszenie przyspieszenia i prędkości maksymalnej skoro 5-litrowe V8 generuje obecnie 730 KM i 812 Nm momentu obrotowego. Może pęd powietrza po prostu by je zerwał?? Ponadto zmieniono zawieszenie i układ hamulcowy na nowy, o zwiększonej wydajności.

Według Saleena „jest to jeden z najszybszych pojazdów policyjnych jakie kiedykolwiek powstały. Jeśli próbujesz uniknąć policji w jurysdykcji departamentu Riverside, uważaj ponieważ Twoje szanse są dość małe.” Samochód robi wrażenie ale z całym szacunkiem, Pan Steve chyba nie był w Dubaju.

Sam radiowóz może i jest jednym z najszybszych ale do tego musi mieć dobrego kierowcę, dlatego zostaną do niego przydzieleni specjalnie wyszkoleni oficerowie, którzy będą używać go również w innych celach niż same pościgi. W ramach współpracy z Fundacją Police Officers Assistance posłuży jako rekwizyt przypominający o bohatersko poległych na służbie funkcjonariuszach.

A wy co sądzicie o nowym radiowozie? Przydałby się taki u nas? Zapraszamy do komentowania.