Ta wiedza dotarła już do licznych nabywców nowych samochodów, zachęcając wielu do wyboru benzyniaka. Czy to słuszny wybór?

Trudno powiedzieć, gdyż silniki benzynowe prezentują podobny poziom komplikacji, a zatem również zbliżoną awaryjność. Również emitują cząstki stałe, mają (poza nielicznymi wyjątkami) turbosprężarki, bezpośredni wtrysk paliwa i inne kosztowne elementy, które mogą się popsuć. Problem ten wyjaśniamy w najnowszym wydaniu „Poradnika”.

Jak dobrać opony, na czym można oszczędzać? Właściwy rozmiar opony zimowej, to nie wszystko, czego potrzeba, by optymalnie ją dobrać. Opona w wybranym rozmiarze występuje czasem w kilku wersjach różniących się ważnymi parametrami, a także ceną.

Nasi dziennikarze odwiedzili giełdę samochodowa w litewskim Kownie. Zobaczyli tam kilkaset samochodów. Wszystkie sprowadzone na lawetach z Europy Zachodniej. Ceny – okazały się dość atrakcyjne. Radzimy, jak sprowadzić auto z Litwy i ile to kosztuje.

Czy już pora na nowy akumulator? Gdy akumulator szybko się rozładowuje bez zewnętrznej przyczyny, gdy powtarzają się problemy z rozruchem, zwykle nie ma wątpliwości: potrzebny jest nowy akumulator. Często jednak sytuacja nie jest oczywista i pojawia się niepewność: w jakim stanie jest bateria w moim aucie?

Akcyza po nowemu. Jeśli koncepcja się utrzyma, już wkrótce sprowadzenie do Polski samochodów używanych, starszych niż 12-letnie, znacząco zdrożeje. Import starych aut z dużymi silnikami przestanie się opłacać. Kto zaoszczędzi?

Foto: auto świat / Auto Świat

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” (12/2016), który dostępny jest w sprzedaży od 1 grudnia 2016 r.

Zapraszamy do lektury!