Nadchodzi nowa era motoryzacji

Jak wynika z raportu PSPA (Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych), na koniec września b.r. w Polsce było zarejestrowanych ponad 57 tys. samochodów elektrycznych. W trzech pierwszych kwartałach tego roku zostało zarejestrowanych blisko 19 tys. pojazdów elektrycznych, co stanowi wynik o 44 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2021 roku. Z Licznika Elektromobilności prowadzonego przez PSPA i PZPM (Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego) wynika więc jasno, że elektromobilność coraz szybciej staje się codziennością na naszych drogach. Przyszłość motoryzacji już się nie zbliża. Ona nadeszła, a pojawienie się na rynku elektrycznego modelu Renault MEGANE tylko to potwierdza. Za znak czasów niech świadczy choćby fakt, że ten kultowy wręcz model francuskiej marki w nowej odsłonie jest dostępny wyłącznie jako pojazd elektryczny.

Marka Renault w swojej strategii Renaulution zapowiedziała wprowadzenie do 2025 roku 14 kluczowych modeli samochodów. Wszystkie one mają być dostępne z napędem elektrycznym lub hybrydowym. To jest jednoznaczna odpowiedź na potrzeby zmieniania motoryzacji na bezemisyjną.

Tańsza jazda samochodem

Mimo kryzysu z jakim niewątpliwie mamy do czynienia w końcówce 2022 roku jazda samochodem elektrycznym jest bardziej opłacalna niż autem spalinowym. W chwili, gdy cena diesla przekroczyła już 8zł za litr, a cena benzyny PB95 zbliża się do 7zł koszt przejechania 100km samochodem elektrycznym jest kilkukrotnie tańszy niż autem napędzanym paliwem „tradycyjnym”. A jeszcze więcej można zaoszczędzić, jeśli w korzystamy w domu z odnawialnych źródeł energii.

- Uzupełnianie energii w akumulatorach samochodu elektrycznego za pośrednictwem przydomowej instalacji fotowoltaicznej to rozwiązanie, które jest w tej chwili najbardziej ekonomiczne i ekologiczne. Domowa instalacja fotowoltaiczna wytwarzająca prąd z energii słonecznej nie tylko pozwala zasilić gospodarstwo domowe ale również i samochód. Pozwoli to, tak na prawdę, przemieszczać się bezemisyjnie i praktycznie za darmo. Warto więc zainwestować w kompleksowe rozwiązania dla domu, które poprawią komfort życia i będą ulgą dla portfela - wyjaśnia Aleksander Chodźko, ekspert ds. Odnawialnych Źródeł Energii.

Przekonaj się jak wygląda przyszłość

Pojawienie się w ofercie Renault modelu MEGANE E-TECH elektrycznego to początek nowej ery w motoryzacji. Ten samochód to połączenie czystych emocji z zaawansowaną technologią, które razem tworzą nowy wzorzec innowacyjnej mobilności. W tym samochodzie czeka na Ciebie 26 systemów wspomagania jazdy, jeden z dwóch silników EV40 lub EV60 o mocy 220KM, który potrzebuje raptem pół godziny ładowania, żeby móc przejechać 300km czy przyspieszenie od 0 do 100km/h w 7,4s. O tym, jak prowadzi się Nowe Renault MEGANE E-TECH elektryczne możesz przekonać się osobiście podczas jazdy próbnej tym samochodem w salonie Renault ALCAR w Olsztynie, który w Wielkim Teście Salonów otrzymał notę „Wzorowy Salon”.

Wyróżnienie przyznane dla salonu Renault ALCAR przez „Auto Świat” jest doskonałym potwierdzeniem tego, że w tym miejscu czeka Cię nie tylko spotkanie z innowacyjnymi technologiami dostępnymi w samochodach Renault, ale również wzorowa obsługa. To tu znajdziesz samochód, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego czy poszukujesz samochodu osobowego do użytku prywatnego czy niezawodnego auta dostawczego, Renault Alcar to najlepszy adres w Olsztynie, pod którym zrealizujesz swoje motoryzacyjne plany.

Renault ALCAR

ul. Lubelska 39A

10-408 Olsztyn

Tel. 89 533 53 93