Kierowcami dwóch samochodów, startującymi w barwach francuskiego koncernu są Argentyńczyk Emilio Spataro i Francuz Christian Lavieille. Towarzyszyć będą im piloci – Benjamin Lozada i Jean Michel Polato. Ekipa Renault Duster Dakar Team, która jest jednym z faworytów przyszłorocznej edycji rajdu jest wspierana przez dział sportowy koncernu – Renault Sport Technologies posiadający bogatą wiedzę techniczną i doświadczenie w rajdach terenowych.

Ekipa Renault Duster Dakar Team zadebiutowała w rajdzie w 2013 roku w składzie José García i Mauricio Malano i zajęła finalnie 29. miejsce.

Rok później te doświadczenia zostały wykorzystane na trasie przez Emiliano Spataro i Benjamína Lozadę, którzy uplasowali się na 14. pozycji w klasyfikacji generalnej i zdobyli czwartą lokatę w klasie samochodów. W 2015 roku team wystartował po raz trzeci w rywalizacji, a ekipa Renault Duster zaliczyła najlepszy wynik wśród argentyńskich zespołów i przez drugi rok z rzędu wykręciła najlepszy czas dla argentyńskiej załogi i samochodu przygotowanego przez argentyńską ekipę.

Renault Duster Dakar Team Foto: Auto Świat
Renault Duster Dakar Team

Spataro i Lozada zakończyli rajd z drugim najlepszym czasem wśród argentyńskich ekip, czyli poprawili swój wynik o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim rokiem. Podczas rajdowych zmagań aż pięciokrotne uplasowali się wśród załóg z najlepszym czasem odcinka – dwukrotnie byli w najlepszej trójce i raz w piątce.