Bieżący rok jest obfity w premiery, rocznice i przełomowe zmiany. Świat zobaczył pierwszego pick-upa Mercedesa czy nowe A8, Rolls-Royce oferuje swoim klientom nowy wymiar luksusu a Kia wprowadza na rynek poważnego gracza mogącego zaszkodzić Niemcom. Oczy całego świata zwrócone są w kierunku wielkiego powrotu Roberta Kubicy, Porsche i Mercedes porzucają dotychczasowe cykle wyścigowe na rzecz Formuły E, a Maserati po 2019 roku będą napędzać silniki elektryczne.

Wiele wskazuje na to, że za 10-15 lat na Wikipedii przeczytamy „rok 2017 był przełomowy dla motoryzacji”, podobnie jak rok 1947. Po II Wojnie Światowej przemysł motoryzacyjny miał swój renesans, a na rynku pojawiło się 3 poważnych graczy – SAAB, którego już nie ma, Hyundai rozwijający się w zawrotnym tempie i TVR – mała brytyjska manufaktura zajmująca się produkcją aut sportowych, która także na chwilę znikła z motoryzacyjnej mapy. W tym roku przypada 70. rocznica ich istnienia i cały motoryzacyjny świat powinien brać z nich przykład, jak należy świętować swoje urodziny. Na nadchodzącym festiwalu Goodwood Revival mającym miejsce między 8 a 10 września, TVR szykuje niespodziankę.

„W 70. urodziny naszej marki wchodzimy w nową erę, dzięki precyzyjnie zaprojektowanemu modelowi T37, który zapewnia świetne osiągi na drodze i torze, a także wszystko czego oczekują klienci od samochodu przeznaczonego do codziennego użytku” przyznał prezes TVR, Les Edgar.

Czas jeszcze bardziej zaostrzyć wasz apetyt. Debiutancki model odradzającego się producenta został zaprojektowany przez legendarnego Gordona Murraya – twórcę McLarena F1. Przybliżyliście twarze do ekranów? Teraz będzie najlepsze. Do napędzania lekkiego nadwozia T37 posłuży 5-litrowy silnik V8, którego konstrukcja opiera się na bloku Coyote Forda opracowanym przy współpracy z Cosworth i osiągającym moc 500 KM. Stosunek mocy do masy jest porównywalny z tym w Porsche 911 Turbo S. Producent spodziewa się przyspieszenia 0-100 km/h w czasie poniżej 4 s. a prędkość maksymalna powinna przekroczyć 320 km/h.

„Opracowaliśmy nowego TVR jako produkt opierający się na magii i emocjach naszych ręcznie robionych, brytyjskich samochodów osobowych z przeszłości” dodał Murray. „Łączymy to z najbardziej rygorystycznym projektem inżynierii i montażem, aby zapewnić doskonałą spójność, jakość i niezawodność” Zrealizowano już 400 zamówień na nowy model, który trafi na rynek początkowo w formie specjalnego wydania Launch Edition.

To cała wiedza jaką dysponujemy na ten moment, jednak do premiery pozostał jeszcze miesiąc czasu i jak tylko pojawią się jakieś nowe informacje, z pewnością się nimi z wami podzielimy.

Czy T37 zasługuje na miejsce w waszym Top Garage? My się zakochaliśmy. Zapraszamy do komentowania.