Co prawda Volvo S60 Polestar nie jest już najnowszą konstrukcją, ale producent wykonał pomiary na Nürburgring, aby sprawdzić jak wypada sportowa wersja na tle konkurencji. Co ciekawe, testy odbyły się w ubiegłym roku, ale dopiero teraz je opublikowano.

Trzeba przyznać, że Polestar ma się całkiem dobrze, ponieważ na Północnej Pętli wykręcił czas 7:51.110 min. Co prawda to wolniej o 19 sekund od Giulii Q, ale ma mniej mocy i po prostu jest starsze, a technologia rozwija się w nieprawdopodobnym tempie. Jednak to lepszy czas od BMW M4!

Dlaczego zdecydowano się opublikować wyniki? „My Szwedzi nie chcieliśmy się chwalić naszymi wynikami. Wykonaliśmy testy w celach doświadczalnych. Po czasie doszliśmy jednak do wniosku, że warto pokazać na co stać naszego sedana”.

Z PR-owego punktu widzenia wcale nas nie dziwi opublikowanie wyników. Volvo S60 Polestar wykręciło lepszy rezultat od McLarena Mercedesa SLR, Lamborghini Gallardo LP560-4 czy BMW M5 z V10 pod maską. Szwedzki sedan to naprawdę szybki wóz!