• Hans Zimmer stworzył muzykę m.in. do takich kinowych hitów jak "Gladiator", "Incepcja", "Piraci z Karaibów", "Sherlock Holmes" czy bajki "Madagaskar"
  • Zimmer stworzy dla BMW kompozycje różnych znaków i efektów dźwiękowych w samochodzie oraz brzmienie przyszłych hybryd i elektryków

O ciszy w elektrykach możemy już na dobre zapomnieć. Samochody z tym napędem także muszą generować odpowiedni dźwięk. To wymóg przede wszystkim bezpieczeństwa pieszych i innych uczestników drogi. Okazuje się jednak, że nie tylko bezpieczeństwo ma znaczenie.

Stefan Ponikva, wiceprezes BMW Brand Experience, wyjaśnił: „Przez lata dźwięk naszych pojazdów zachwycał i towarzyszył milionom ludzi. Jesteśmy bardzo podekscytowani wyjątkową szansą stworzenia dźwięków dla elektrycznej mobilności BMW wraz z Hansem Zimmerem. W ten sposób możemy na nowo naładować emocje przyszłych klientów na całym świecie i na nowo zdefiniować czystą przyjemność z jazdy”.

Słynny kompozytor (stworzył muzykę m.in. do takich kinowych hitów jak "Gladiator", "Incepcja", "Piraci z Karaibów", "Sherlock Holmes" czy bajki "Madagaskar") zadba nie tylko o emocjonujące brzmienie samochodów elektrycznych. Powierzono mu także kompozycje różnych znaków i efektów dźwiękowych w samochodzie oraz brzmienie przyszłych hybryd BMW.

Pierwsza próbka jest już gotowa. Hans Zimmer przygotował muzyczną oprawę dla koncepcyjnego BMW Vision M Next. Na kolejne dzieła nie trzeba będzie długo czekać. BMW zapowiada, że pierwsze seryjne auta z kompozycją dźwięków od mistrza pojawią się w salonach już w 2020 roku.