Bez wątpienia jest to bezprecedensowe wydarzenie, bo to pierwszy samochód, który kiedykolwiek otrzymał nagrodę Award of Excellence w Hollywood & Highland. Nagroda została wręczona podczas ceremonii na Hollywood Boulevard,. Wyróżnia Suburbana za 67-letnią karierę w filmie i telewizji.

„Przez sześć dekad Chevrolet Suburban był najdłużej działającym aktorem w Hollywood”, powiedziała Rana Ghadban, prezes i dyrektor generalny Hollywood Chamber of Commerce.

„W tym biznesie nie ma drugiego takiego auta, jak Chevrolet Suburban. Po pierwsze, jest to jeden z najbardziej wszechstronnych pojazdów w branży, który może pasować do każdego rodzaju postaci. Po drugie, może pomóc natychmiast nadać scenie dodatkowe znaczenie. Kiedy na ekranie pojawia się konwój czarnych Suburbanów, wiesz, że nie czas opuszczać swojego miejsca i kupować popcorn. ” – powiedział Dennis McCarthy, koordynator samochodów z Hollywood.

Faktycznie Chevrolet Suburban to zdecydowanie najchętniej obsadzane w filmowych roalach samochód hollywoodzkiego biznesu. Wystarczy tylko wspomnieć, że związek między Chevym i Hollywood rozpoczął się w 1952 roku, kiedy po raz pierwszy pojawił się na srebrnym ekranie. Od tego czasu Suburban zagrał w ponad 1750 filmach i serialach telewizyjnych. Od 1956 roku pojawiał się w co najmniej jednym serialu telewizyjnym, a od 1960 roku co najmniej w jednym filmie rocznie. Warto też przypomnieć, że Suburban pojawił się także w ponad 30 filmach nominowanych do Oskarów.

Filmografia jest jeszcze bardziej imponująca jeśli połączymy go połączeniu z Chevroletem Tahoe. Obydwa auta wystąpili w ponad 2500 filmach i programach telewizyjnych. Wyróżnienie dla Suburbana zbiega się z premierą najnowszej jego generacji modelu, który razem z Tahoe zostaną zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu.