Asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała, że funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Twardogórze podczas pełnienia służby na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

"Ich początkowym zamiarem było skontrolowanie trzeźwości kierującego oraz posiadanych uprawnień i obowiązkowego wyposażenia. Krótko mówiąc, rutynowa kontrola. Jednak w trakcie rozmowy po zatrzymaniu pojazdu młody mężczyzna zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, był rozdrażniony i bacznie obserwował policjantów w obawie, że zobaczą w samochodzie to, co kierujący bardzo chciał ukryć" — przekazała policjantka.

Policjanci wykazali się czujnością i sprawdzili auto Foto: Podlaska Policja
Policjanci wykazali się czujnością i sprawdzili auto

Diler wiózł Peugeotem narkotyki, ale był trzeźwy

Pieprzycka wyjaśniła, że policjanci sądzili najpierw, iż rozdrażnienie może wynikać ze stanu trzeźwości 24-latka, przeprowadzili więc badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierujący jest trzeźwy.

"Czujność policjantów jednak nie zawiodła, doświadczenie podpowiadało im, że powinni szukać dalej powodu nietypowego zachowania kierującego, dlatego sprawdzili wnętrze pojazdu, poszukując zakazanych substancji" — powiedziała policjantka.

Ponad 900 porcji narkotyków w Peugeocie

W trakcie dokładnego sprawdzenia mundurowi znaleźli 860 porcji amfetaminy, 50 porcji marihuany, 20 porcji MDMA oraz trzy tabletki zapakowane w worek foliowy. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie również wagę elektroniczną.

Diler przewoził Peugeotem handlowe ilości narkotyków Foto: Policja Dolnośląska
Diler przewoził Peugeotem handlowe ilości narkotyków

Wstępne badania testerem wykonane przez funkcjonariuszy potwierdziły, że są to środki zabronione prawem. Mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

"Mieszkaniec powiatu ostrowskiego za popełniony czyn odpowie przed sądem. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia".

Autor: Roman Skiba