Ducato od wielu generacji jest jednym z najpopularniejszych aut dostawczych, nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Po 38 latach od rozpoczęcia produkcji tego modelu nadszedł czas na wersje bardziej ekologiczne. Jedną z nich będzie Fiat Ducato Electric, czyli w pełni elektryczna wersja auta dostawczego.

Auto będzie dostępne we wszystkich wariantach zabudowy i z tą samą pojemnością wnęki ładunkowej, co Ducato w wersji spalinowej – od 10 do 17 m3. Jego maksymalna ładowność będzie wynosić 1950 kg.

Ducato Electric będzie dostępny wyłącznie w jednym wariancie mocy – 90 kW, który generuje 280 Nm. Jednak w zależności od wybranej pojemności akumulatorów (dostępne są dwie opcje), Ducato ma mieć zasięg 220 lub 360 km na jednym ładowaniu. Bez względu na wybrany wariant, prędkość maksymalna samochodu będzie ograniczona do 100 km/h.

Na koniec zła wiadomość. Zasięgi podawane przez producenta zmierzono według mniej realnej procedury NEDC, dlatego trzeba się liczyć z tym, że w rzeczywistości będą niższe.