Fiat stanie się wkrótce właścicielem zbankrutowanej firmy Bertone, które w swojej 97 letnij historii stworzyła nadwozia dla wielu światowych marek wśród których są m.in. Fiat, Ferrari, Alfa Romeo i Lamborghini. Oficjalna decyzję o sprzedaży podało włoskie ministerstwo przemysłu i rozwoju ekonomicznego.

Oferta Fiata okazała się najwyższą ze wszystkich złożonych, które pochodziły z Włoch, Hiszpanii i Chin.

Fiat zaoferował inwestycje w ciągu trzech lat za kwotę 150 mln Euro, utrzymanie 1137 miejsc pracy i współprace z Chryslerem.

Fiat przejmie także część firmy, która zajmowała się produkcją samochodów na zamówienie innych producentów. Słynna marka Bertone będzie jednak sprzedana, co wcześniej już awizowano.

Carrozzeria Bertone do niedawna produkowała małe serie samochodów dla dużych producentów oraz kilka modeli sprzedawanych pod markę Bertone. Ostatni egzemplarz opuścił fabrykę przed ponad dwoma laty.

W 2007 roku firma poprosiła o ochronę przed wierzycielami. W tym roku ze względu na problemy finansowe po raz pierwszy od 50 lat nie wystawiono żadnego auta podczas salonu samochodowego w Genewie.