Grzegorz Gac, od wielu lat członek Automobilklubu Polski, był w przeszłości znanym pilotem rajdowym. W swej karierze zdobył wiele cennych trofeów, w tym szereg tytułówMistrza i Wicemistrza Polski. Największym sukcesem był jednak tytuł Wicemistrza Europy, wywalczony wraz z Marianem Bublewiczem w 1992 roku.

Po zakończeniu czynnego uprawiania sportu Grzegorz Gac dziewięciokrotnie pełnił funkcję Dyrektora Rajdu Polski, rundy Mistrzostw Europy, w latach 1999 – 2007. Dzięki wysokiej ocenie ostatnich edycji naszej sztandarowej imprezy pod jego kierownictwem, Rajd Polski będzie w 2009 roku rundą Mistrzostw Świata czyli WRC.

Rajd Orlen rozgrywany z bazą w Płocku na nawierzchniach szutrowych w dniach 19 – 21 września będzie w tym roku rundą Pucharu Europy i kandydatem do Rajdowych Mistrzostw Europy w 2009 roku. Organizatorem imprezy jest Automobilklub Polski, a sponsorem tytularnym - PKN Orlen.

Pierwszym zastępcą Dyrektora Rajdu Orlen 2008 został Zdzisław Siwiński, wiceprezes ds. Sportu AP, doświadczony działacz: wielokrotny dyrektor Rajdu Warszawskiego – rundy RSMP, a także Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów w Warszawie.

Zarząd Automobilklubu Polski wyraził przekonanie, że tak dzięki tak doświadczonemu kierownictwu, Rajd Orlen uzyska w 2009 roku status rundy Mistrzostw Europy.