Warte miliony dolarów supersamochody najbliżej będzie można obejrzeć w Pradze, gdzie wraz z nimi pojawią się światowej sławy gwiazdy show biznesu.

18 edycja egzotycznego wyścigu, w którym właściciele supersamochodów mają do pokonania  tytułowe 3000 mil (4800 km), rozpocznie się 30 kwietnia w Dublinie. Stamtąd kierowcy udadzą się kolejno do Edynburga, Londynu, Rust, Pragi, Budapesztu i Bukaresztu. Obok innych znanych osobistości w wyścigu weźmie udział narciarz freestyleowy Jon Olsson, który zgodnie z tradycją przygotował na Gumball 3000 mocno zmodyfikowaną wersję auta. Tym razem będzie to Lamborghini Huracan, którego seryjnie rozpędza się do setki w 3,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 340 km/h. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że samochód  wyposażono w box dachowy i nowe panele nadwozia wykonanez włókna węglowego.

Po raz pierwszy Gumball 3000 odbył się w 1999 r. za sprawą Maximilliona Coopera – brytyjskiego przedsiębiorcy, kierowcy  rajdowego, projektanta i kolekcjonera sztuki. Za jego namową grupa znajomych na czele z Kate Moss, Jamiroquai, Kylie Minogue, skaterem Tonym Hawkiem i znanym z filmów „Jackass” Johnnym Knoxvillem ruszyła w rajd po Europie. Wyprawa błyskawicznie przykuła uwagę dziennikarzy, stając się jednym z najgorętszych wydarzeń roku. W balansującym na skraju prawa wyścigu po publicznych drogach europejskich miast biorą udział biznesmani, aktorzy, muzycy, bankierzy, gwiazdy sportu i celebryci. Do Polski Gumball 3000  po raz pierwszy zawitał w 2001 roku,

by powrócić na chwilę w 2013. Przez Warszawę przyjechali wtedy tacy celebryci jak aktor David Hasselhoff, raper X-Zibit czy kulturysta Robert Burneika.

Sponsorzy i organizatorzy rajdu nie zapomnieli o Polskich fanach motoryzacji. Specjalnie dla nich 25 marca 2016 r. rusza konkurs, w którym do wygrania jest ekskluzywna dwuosobowa wycieczka samolotem do Pragi. W czeskiej stolicy na zwycięzców czekać będzie superszybki samochód klasy premium z osobistym kierowcą, a dzięki wejściówkom do strefy VIP będą mogli m.in. porozmawiać z uczestnikami rajdu Gumball 3000 i obejrzeć z bliska biorące w nim udział maszyny. Dodatkowe informacje na temat konkursu pojawią się niebawem na stronie Gumball-challenge.com

Harmonogram 18 edycji rajdu Gumball 3000:

Dublin (30 kwietnia -1 maja), Edynburg (1 maja), Londyn (2 maja), Euro-Park (3 maja), Praga (4 maja), Budapeszt (5 maja), Bukareszt (6-7 maja), Dublin - finisz party (7 maja).