Było to piąte z rzędu, a szóste w sezonie zwycięstwo Groblewskiego w rundzie rallycrossowych mistrzostw Europy. W Finale A wystartowało jeszcze dwóch naszych kierowców. Tomasz Nowak (Skoda Fabia) zajął 4 miejsce, a Michał Guranowski (VW Golf) na 3 kołach przejechał linię mety na 6 pozycji.Groblewski pierwszym mistrzem sezonu 2006 Krzysztof Groblewski już zapewnił sobie tytuł mistrzowski, natomiast w pozostałych dwóch dywizjach walka o to trofeum toczyç się będzie jeszcze podczas ostatniej rundy w niemieckim Buxtehude. Najbardzie zażartą walkę w Słomczynie w Finale A stoczyli zawodnicy startujący w Dywizji 1. Norweg Sverre Isachsen (Ford Focus) i Szwed Lars Larsson (Skoda Fabia) kilkakrotnie zmieniali się na pierwszym miejscu. Ostatecznie lepszy okazał się Larssen. Jeden z faworytów Kenneth Hansen po zderzeniu z Tommym Rustadem zajął 6 lokatę. W Dywizji 2 bardzo dobrze spisał się startujący od niedawna Łukasz Tyszkiewicz (Opel Astra). Młody kierowca miał szansę na 3 miejsce, jednak po chwilowym opuszczeniu toru, a następnie po defekcie Finał A ukończył na 6 pozycji. Adam Kozak (Renault Clio) był tu czwarty, a najlepszy okazał się Czech Roman Castoral (Opel Astra).