Miłośnicy ikon motorsprotu mogą zacierać już ręce. 15 września w centrum stolicy na największym motoryzacyjnych show w Polsce zabłysną takie gwiazdy jak wyścigowe Porsche 917k, Audi Quattro A2, rajdowy Fiat 131 Abarth, Ferrari 250LM, Ferrari P4 czy 345GT Daytona Competition i 750 Monza.

Równie widoczne będą motoryzacyjne perełki z Polski. Wspomnienia przywrócą takie klasyki jak rajdowe Polonez 2000 i Fiat 125p Rally.

Wyjątkowe pojazdy poprowadzą niezapomniani kierowcy – rajdowiec Andrzej Jaroszewicz oraz 79-letni weteran wyścigu Le Mans - David Piper. Ten ostatni szerszej publiczności pokazał się także na dużym ekranie w kultowym filmie „Le Mans” ze Stevem McQueenem.

„Innowacje są bardzo istotne dla rozwoju motoryzacji, ale w biegu za nowinkami nie powinniśmy zapominać o tradycji, która nie tylko przywołuje dawne emocje, ale również dostarcza ogromnej inspiracji” - mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN – „Klasyczne auta wyścigowe i rajdowe to niewyczerpane źródło pomysłów dla współczesnych konstruktorów i projektantów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić im sporo miejsca na VERVA Street Racing”.

Wstęp na VERVA Street Racing jest bezpłatny. Bilety na trybuny i Pit Party w cenie 69,00 PLN można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego: www.ebilet.pl