"55-letni mężczyzna podróżujący samochodem osobowym zginął w zderzeniu z pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Ozorkowie koło Łodzi"—poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 4 grudnia 2022 r. po godz. 12.00 na ul. Marii Konopnickiej w Ozorkowie w pow. zgierskim.

Pasażerom pociągu nic się nie stało. Kierowca Polo nie przeżył Foto: Policja Łódzka
Pasażerom pociągu nic się nie stało. Kierowca Polo nie przeżył

Łódzkie. Kierowca wjechał Volkswagenem prosto pod pociąg ŁKA

Kierujący Volkswagenem Polo nie zachował należytej ostrożności i po wjechaniu na niestrzeżony przejazd kolejowy zderzył się z pociągiem ŁKA relacji Łódź – Kutno. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 55-letni mężczyzna podróżujący autem. Z pojazdu ofiarę wypadku wydobyli strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

"Osoby podróżujące pociągiem nie wymagały udzielenia pomocy" – dodał mł. bryg. Pawlak.

Łódzkie. Utrudnienia w kursowaniu pociągów ŁKA

Jak poinformował przewoźnik, w związku z wypadkiem na odcinku Ozorków Nowe Miasto – Ozorków, ruch pociągów ŁKA na tej trasie został zatrzymany. Zorganizowano zastępczą komunikację autobusową, ponieważ nie było wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. Na miejscu pracowały wszystkie służby.

Przejazd kolejowy posiada sygnalizację świetlną oraz krzyż św. Andrzeja. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

autor: Bartłomiej Pawlak