W wydanym komunikacie zarząd Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) poinformował, że tegoroczne edycje Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej odbędą się w dniach od 18 do 21 czerwca. Według wcześniejszych planów imprezy miały się zacząć 26 marca.

Decyzję o przesunięciu terminu targów podjęto „z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa”.

Dyrektor Targów Poznań Motor Show Dariusz Wawrzyniak podkreślił w rozmowie z PAP, że z powodu koronawirusa odwołano tegoroczną edycję targów motoryzacyjnych w Genewie. „Mamy niepewną sytuację epidemiologiczną i musimy reagować” – powiedział.

„Realne jest ryzyko, że impreza z powodu pojawienia się koronawirusa mogłaby zostać na ostatniej prostej odwołana. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, żeby nie zwlekać do ostatniej chwili, aż wszystkie wydatki na przygotowania do targów zostaną poczynione, a impreza miałaby być odwołana - podjęliśmy trudną, ale jedyną w tej sytuacji decyzję” – wyjaśnił Wawrzyniak.

Dodał, że przesunięcie terminu targów zostało skonsultowane z wystawcami. Poznań Motor Show jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. W ub. roku wystawcy zaprezentowali na nich ponad tysiąc pojazdów, w tym 60 premierowo.