Po najlepszym wyniku w Supercupie, drugiej wizycie na podium, Kuba awansował na piątą pozycję w punktacji. Robert Lukas zajął 14 miejsce na wysychającym Nürburgringu. Sebastian Bleekemolen jako jedyny założył deszczówki - reszta startowała na slickach. Giermaziak wygrał start, wjeżdżając w pierwszy zakręt przed Rastem, Sebastianem Bleekemolenem i Rosiną.

Na drugim zakręcie zawirowały Porsche Tandy'ego i Estre'a. Rast atakował Giermaziaka, znalazł się na poboczu i spadł za starszego z braci Bleekemolenów, który objął prowadzenie przed końcem pierwszego okrążenia. Robert Lukas zamykał czołową dziesiątkę. Rast i Giermaziak wyprzedzili Sebastiana Bleekemolena na drugim kółku. Holender miał coraz większe kłopoty na wysychającym torze i po trzeciej rundzie spadł na 10 miejsce. Kuba Giermaziak atakował Rasta i aż do mety utrzymywał się tuż za liderem.

Patrick Huisman wykonał piruet na szykanie podczas 8 okrążenia, tracąc kontakt z Jeroenem Bleekemolenem. Jako trzeci stanął na podium Sean Edwards. Stefan Rosina niepokoił Norberta Siedlera, jednak pozostał na piątej pozycji.

- Sam start do wyścigu był bardzo dobry, ale później na pierwszym okrążeniu zaskoczył mnie Sebastiaan Bleekemolen - mówi Kuba Giermaziak. - Nie wiedziałem, że jedzie na oponach deszczowych i niepotrzebnie wdałem się z nim w walkę, zamiast go puścić. Straciłem przez to trochę czasu i dogonił mnie Rene Rast. Starałem się trzymać wewnętrzną linię w zakręcie, ale okazało się, że na środku wirażu też było dosyć sucho i straciłem swoją pozycję. Nie powinienem dać mu się wyprzedzić, ale takie są wyścigi. Potem, gdy opony się rozgrzały, jechałem tempem szybszym niż Rast, lecz naprawdę nie dało się go nigdzie wyprzedzić. Ja byłem zdecydowanie szybszy w pierwszym sektorze, w środkowym jechaliśmy równo, a on miał małą przewagę w ostatnim, więc na pierwszą prostą nie miałem co liczyć. Poza tym Rene jest mistrzem i nie popełnia prostych błędów. Przyjechałem na metę drugi, z czego jestem zadowolony, ale czuję również niedosyt.

- Gratuluję Kubie drugiego miejsca, a sam też jestem zadowolony z finiszu w pierwszej piątce - powiedział Stefan Rosina. - Ruszając jednak z drugiego pola oczekuje się oczywiście czegoś więcej. Niestety, startowałem po prawej stronie prostej, która była mokra i już na początku straciłem przez to kilka pozycji. Potem po prostu starałem się odzyskać swoje miejsce, ale jadący przede mną Norbert Siedler miał lepsze wyjście z zakrętów, co nie dawało mi szansy na skuteczny atak pod koniec prostej. Zdobyliśmy dzisiaj sporo punktów dla naszego zespołu, co jest najważniejsze. Teraz szykujemy się już na kolejny wyścig, który odbędzie się za tydzień na Węgrzech. Mam nadzieję, że tam osiągnę jeszcze lepszy rezultat

Wyniki wyścigu - 14 okrążeń

1. Rene Rast (Veltins Lechner Racing) 30.00,552

2. Kuba Giermaziak (VERVA Racing) +1,001

3. Sean Edwards (Team Abu Dhabi by tolimit) +5,288

4. Norbert Siedler (Veltins Lechner Racing) +8,042

5. Stefan Rosina (VERVA Racing) +8,628

6. Jeroen Bleekemolen (Team Abu Dhabi by tolimit) +9,964

7. Patrick Huisman (Team Bleekemolen) +10,411

8. Christian Engelhart (Konrad Motorsport) +12,873

9. Christian Menzel (Haribo Racing Team) +18,517

10. William Langhorne (Sanitec Aquiles MRS Team) +27,945

11. Mathias Lauda (Konrad Motorsport Austria) +29,718

12. Matt Halliday (Sanitec Aquiles MRS Team) +30,219

13. Alessandro Zampedri (Team Bleekemolen) +31,578

14. Robert Lukas (Hermes Attempto Racing) +35,123

15. Andreas Mayerl (Konrad Motorsport Austria) +49,896

16. Nick Tandy (Konrad Motorsport) -1 okr.

17. Sebastian Bleekemolen (Team Bleekemolen) -1 okr.

18. Khalid al-Qubaisi (Team Abu Dhabi by tolimit) -1 okr.

Punktacja Porsche Supercup:

1. Rast 105, 2. Edwards 90, 3. Siedler 83, 4. Tandy 73, 5. Giermaziak 70, 6. J. Bleekemolen 68, 7. Engelhart 61, 8. Estre 50, 9. Rosina 46, 10. Huisman 45, 11. S. Bleekemolen 31, 12. Lukas 20.