Co z pewnością ucieszy Klientów to fakt, że nie będzie to zarazem najdroższa propozycja w cenniku jak to ma często miejsce przypadku innych wersji specjalnych. I-WAY umiejscowiony będzie pomiędzy średnim a wysokim poziomem wyposażenia. Będzie również dostępny ze wszystkimi wersjami silnikowymi, kolorami nadwozia i napędem na jedną lub obie osie.

Główną cechą wyposażenia wnętrza jest nowy system nawigacji NISSAN Connect, który będzie na wyposażeniu standardowym. Ponadto wnętrze zyskało aluminiowe nakładki pedałów. Stylistyka karoserii została uatrakcyjniona dużymi 18-sto calowymi felgami aluminiowymi, przyciemnianymi tylnimi szybami, relingami oraz klamkami w kolorze srebrnym.

Wersje I-WAY dostępne są zarówno na bazie modelu Qashqai, jak i Qashqai+2.

Nissan Connect - Nawigacja prowadząca kierowcę w dziewięciu językach - Tryb ekologiczny wybierający trasy zapewniające najniższe zużycie paliwa - Interfejs z ekranem dotykowym - Możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku - System Bluetooth do telefonów komórkowych - Wysokie parametry po przystępnej cenie

System Nissan Connect oferuje szereg rozwiązań, które znaleźć można w autach klasy wyższej. Innowacja tego typu po raz pierwszy oferowana jest w kompaktowym samochodzie rodzinnym - podejście takie jest typowe dla filozofii Nissana, zgodnie z którą oferowane przezeń rozwiązania techniczne przełamują bariery pomiędzy poszczególnymi segmentami ryku. Nissan Connect został zaprojektowany tak, by oferować wygodę obsługi i być równie przyjazny dla użytkownika jak przenośne urządzenia nawigacyjne. Co więcej, Nissan Connect posiada dodatkową zaletę - jest w pełni zintegrowany ze środkową konsolą auta.

System Nissan Connect posiada duży, 5-calowy ekran dotykowy umieszczony na szczycie środkowej konsoli, tuż pod obszernym schowkiem w górnej części deski rozdzielczej. Całość jest doskonale zintegrowana z deską rozdzielczą, dzięki czemu przełączniki są łatwe w obsłudze zaś ich użycie jest intuicyjne. Pomimo przystępnej ceny, oferowany przez Nissana system nawigacji Connect wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Dzięki integracji z licznymi czujnikami oraz wykorzystaniu informacji o prędkości pojazdu, system nie zawiesi się po wjechaniu na przykład do tunelu. W rezultacie, w odróżnieniu od urządzeń przenośnych, system nie straci orientacji i nie zgubi sygnału z satelity. Nissan Connect oferuje również złącze Bluetooth do telefonów komórkowych, które pozwala kierowcy automatycznie podłączyć telefon do systemu pokładowego, dzięki czemu możliwe jest odbieranie oraz wykonywanie połączeń z rękoma bezpiecznie spoczywającymi na kole kierownicy.

Źródło: Nissan, Moto Target