• W 2022 r. będziemy mieli do dyspozycji ok. 345 km dróg więcej
  • Niektóre z inwestycji zaplanowanych na przyszły rok zostały już udostępnione kierowcom, jednak cały czas trwają na nich prace. Takie odcinki także zawarliśmy w zestawieniu
  • Otwartych zostanie także sporo obwodnic, więc wielu mieszkańców będzie mogło odetchnąć z ulgą
  • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onetu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ma powody do zadowolenia, ponieważ w 2021 r. udało się oddać dużo więcej kilometrów dróg, niż przewidywano. To jednak już przeszłość, a kolejne zadania czekają na realizację. Z okazji rozpoczynającego się 2022 r. postanowiliśmy sprawdzić, gdzie kierowcy dostaną kolejne kilometry tras.

Według wyliczeń drogowców, otwartych powinno zostać ok. 345 km nowych dróg, w tym 46 km autostrady, 253 km dróg szybkiego ruchu i 46 km dróg krajowych. Ponadto niektóre z dróg, które zostały otwarte na koniec 2021 r., są cały czas w stanie budowy, lecz kierowcy mogą już po nich jeździć. W powyższych wyliczeniach takie odcinki pominęliśmy, ale zawarliśmy je w zestawieniu. Na mapach GDDKiA znaleźliśmy także drogi, które nie zostały wymienione przez drogowców jako zaplanowane do otwarcia w najbliższym roku, choć ich oficjalny termin zakończenia prac to 2022. Takie inwestycje także dołączyliśmy do zestawienia.