Najlepiej sprzedający się model francuskiej marki premium otrzymał nowe elementy nadwozia oraz poszerzono ofertę wyposażania. Przednia część nadwozia ma nową atrapę wlotu powietrza z logo DS. Zmodyfikowane zostały tylne światła zespolone.

Najmniejszy model w rodzinie DS będzie dostępny z sześcioma silnikami benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi. Jednostki benzynowe to: trzycylindrowe 1.2 l PureTech o mocy 82 KM, 110 KM i 130 KM, czterocylindrowe 1.6 l o mocy 163 KM i 209 KM. Oferta silników wysokoprężnych to: 1.6 l BlueHDi o mocy 100 i 120 KM, współpracujące z sześciobiegową przekładnią manualną.

W wyposażeniu znalazł się nowy system informacyjny z 7-calowym wyświetlaczem dotykowym kompatybilny z Apple CarPlay i MirrorLink Android. Standardem będzie system Active City Brake zmniejszający ryzyko kolizji w ruchu miejskim przy prędkościach do 30 km/h.

Wnętrze otrzymało lepsze materiały oraz wykończenie tapicerki, które znamy już z droższych modeli DS. Producent oferuje obecnie możliwość większej personalizacji kombinacji barw nadwozia i dachu, których paleta obejmuje aż 78 wariantów, do których można dobrać jeden z piętnastu wzorów felg z metali lekkich..

Nowy DS3 pojawi się w sprzedaży w lutym 2016 r., a wersja Preformance z silnikiem 1.6 l o mocy 208 KM dotrze do europejskich dilerów kilka miesięcy później.