Jednym z pierwszych i najłatwiejszych działań było oddanie kilkuset maseczek ochronnych na potrzeby szpitala w Gliwicach. Podobnie postąpiło kilku pracowników, przekazując jednostkom medycznym własnoręcznie uszyte maseczki, których liczba dochodzi już do 1000 szt.

Dodatkowo pracownicy gliwickiej fabryki wraz z partnerską szkołą, rozpoczęli produkcję przyłbic ochronnych, które można używać wielokrotnie. Na ternie Śląska wyposażono w nie już placówki zdrowia czy jednostki policji. Przyłbice wytwarzane są przy pomocy drukarek 3D, które wykorzystano także, by odpowiedzieć na prośbę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącząc siły z Politechniką Śląską, wydrukowano adaptery, dzięki którym w łatwy sposób można przekształcić maski do nurkowania w sprzęt ochronny dla personelu medycznego na oddziałach zakaźnych.

Obecna sytuacja stała się wyzwaniem także dla oświaty, której zdalne nauczanie może utrudniać brak sprzętu. Dlatego gliwicki zakład przekaże prawie sto komputerów dla najbardziej potrzebujących szkół w Gliwicach.