Samochody francuskiego producenta już niedługo będzie można wyposażyć w modem Wifi - urządzenie umożliwiące bezprzewodowy dostęp do internetu. Surfowanie po sieci będzie możliwe zarówno na postoju, jak i podczas jazdy. Modem ma obsługiwać jednoczesnie do 4 urządzeń, więc znudzeni długą podróżą pasażerowie będą mogli do woli korzystać z laptopa, smartphone’a, iPada czy nawet konsoli do gier.

Modem Wifi będzie dostępny w modelach 207, 308, 3008, 407, 5008, 607, RCZ, Partner oraz Bipper. Cena: 339 euro (ok. 1,3 tys. zł) plus koszt montażu. W Niemczech urządzenie można już zamawiać w wybranych salonach sprzedaży Peugeota. Instalowane będzie przez autoryzowane stacje obsługi.

W zależności od modelu modem o wymiarach 147 x 111 x 26 mm umieszczony będzie we wnętrzu pojazdu, lub w przedziale bagażowym. Do każdego zestawu dołączany jest pendrive USB z czytnikiem, w który wkłada się kartę SIM dowolnego operatora internetu. Modem jest kompatybilny z podstawowymi systemami operacyjnymi oraz standardowymi wyszukiwarkami internetowymi.