Amazon stworzył grę na PlayStation 4 i Xbox One – „The Grand Tour Game”. Jest to epizodyczna gra wyścigowa oparta na telewizyjnej serii programu, w której wyścigi samochodowe połączono z zabawnymi gagami Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya. „The Grand Tour Game” przenosi graczy w egzotyczne scenerie, umożliwiając im prowadzenie najbardziej niesamowitych samochodów na świecie i podejmowanie szalonych wyzwań. Kolejne części gry - a w nich nowe pojazdy, miejsca i niespodzianki - będą udostępniane w odstępach tygodniowych, w ramach trzeciego sezonu Show.

W „The Grand Tour Game” gracze mogą zasiąść za kierownicą pojazdów prezentowanych w sezonie trzecim i przenieść się w miejsca, które odwiedzą gospodarze Show, w tym między innymi na Eboladrome - sztandarowy tor testowy „The Grand Tour”. Dzięki płynnemu przeplataniu się wideoklipów Show i rozgrywek, w połączeniu z wielogodzinnym podkładem głosowym Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya. „The Grand Tour Game” ma oddawać charakterystyczne poczucie humoru i potyczki słowne gospodarzy programu.

„To gra wideo, która ukazuje mnie, pirata drogowego i Kapitana Snuję. To wszystko, co musicie wiedzieć - powiedział Jeremy Clarkson. - Jeśli zawsze chcieliście wybrać się z nami w trasę, nigdy nie dostaniecie lepszej szansy. No chyba, że porwiecie Jamesa i przywłaszczycie sobie jego twarz” - dodał.

„Jeśli kiedykolwiek marzyliście o wykonywaniu mojej pracy, teraz możecie to zrobić - powiedział James May. - Oczywiście, nie dosłownie. To tylko gra, więc proszę nie szperać w szufladach mojego biurka” - dodał.

„Mieszkam na odległej wsi, więc - prawdę mówiąc - wszystko, co działa na energię elektryczną niesamowicie mnie fascynuje - powiedział Richard Hammond.

Gracze „The Grand Tour Game” nie tylko podążają za śladami opon innych graczy, ale także mogą ścigać się i rzucać sobie nawzajem bezpośrednie wyzwania. „The Grand Tour” posiada ekran dzielony na czterech graczy, którzy mogą ścigać się ze sobą i osobiście wymieniać zaczepki słowne. Dzięki wymyślnym power-upom, takim jak High Tea, który rozrzuca po drodze filiżanki i spodki dziurawiące opony pozwala graczowi w oka mgnieniu wyprzedzić konkurencję, akcja staje się nieprzewidywalna.