MapaMap 8.0 łączy w sobie najlepsze cechy nawigacji oraz społecznościowe funkcje wymiany informacji pomiędzy użytkownikami. Dzięki nowym funkcjom użytkownicy mogą ostrzegać się wzajemnie o kontrolach, korkach lub aktualnie prowadzonych robotach drogowych.

Społecznościowe ostrzeganie może działać stale, nawet w sytuacji, gdy użytkownik w danym momencie nie będzie używał opcji "nawiguj do określonego celu". MapaMap 8.0 dostępna jest na smartfony i tablety z systemem Android oraz iOS.

Jak działa społecznościowa MapaMap 8.0?

Projektując społecznościowe rozwiązanie wzajemnego ostrzegania się użytkowników, producent MapyMap postawił na bezpieczeństwo i unikanie mandatów. To dlatego między innymi poza ostrzeganiem przed kontrolami drogowymi użytkownicy mogą zgłaszać nowo powstałe fotoradary, ale także otrzymywać informacje o niebezpieczeństwach na drodze, takich jak wypadki lub kolizje drogowe. Każde takie zgłoszenie w czasie rzeczywistym rozsyłane jest do tysięcy użytkowników MapyMap, dzięki czemu zostają oni w porę ostrzeżeni.

Poinformowani kierowcy mają czas na dostosowanie prędkość do czekającej ich sytuacji na drodze, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa oraz pozwala oszczędzić użytkownikom, którzy unikną np. mandatów.

Weryfikacja zgłoszeń – interakcja społecznościowa

Każdy, kto otrzyma ostrzeżenie drogowe od innego użytkownika może je potwierdzić, jeżeli faktycznie miało miejsce lub odwołać, jeżeli zdarzenia nie zaobserwował. Dzięki temu użytkownicy stale aktualizują wzajemnie przesyłane informacje, a dzięki interakcji między sobą budują społeczność, której zależy na bezpieczeństwie drogowym.

Poza weryfikacją zdarzeń przez samych użytkowników, producent nawigacji MapaMap w ramach swojej struktury powołał oddzielną komórkę odpowiedzialną za weryfikację i zgłaszanie zdarzeń drogowych do systemu. Dzięki temu rozsyłane informacje będą bardziej aktualne i wiarygodne.

Nawigacja i funkcje społecznościowe - bezpłatnie

Społecznościowe funkcjonalności dopełniają tylko rozwiązanie nawigacyjne, jakie zapewnia MapaMap 8.0, która nawiguje zakręt po zakręcie z komunikatami głosowym, asystentem pasa ruchu, systemem informacji o korkach, a wszystkie informacje prezentuje na wyjątkowo dokładnych mapach Polski.

Atrakcyjność najnowszej nawigacji MapaMap zapewnia także możliwość zainstalowania jej bezpłatnie na swoim smartfonie lub tablecie na 7 dniowy okres próbny. Testowej wersji należy szukać w internetowych sklepach z aplikacjami na urządzenia mobilne takich jak Google Play czy AppStore, produkt dostępny jest także z serwisu internetowego MapaMap.pl.