Inaugurujący sezon Porsche Carrera Cup wyścig był emocjonujący. Na torze, tak jak podczas czasówki, panowały bardzo dobre warunki atmosferyczne. Lukas startujący w stawce 30 zawodników, rozpoczął rywalizację na dystansie 18 okrążeń z 24. pola.

Polak po nie najlepszym starcie stracił zajmowaną pozycję, ale dobra jazda i równe, szybkie tempo zaowocowało jednak w dalszej części rywalizacji sporym awansem. Nasz jedyny reprezentant w cyklu przez moment znalazł się nawet w pierwszej piętnastce. Dwa „bączki” i strata co najmniej 10 sekund nie pozwoliła jednakże na dalszy awans.

Zawodnik z Bielska-Białej, uplasował się na 16. miejscu. W klasyfikacji wyścigu przed Lukasem znalazł się gościnnie startujący w tym biegu – Alex Davidson. Dzięki temu reprezentant Polski otrzymał 1 punkt, tak jakby został sklasyfikowany na 15. pozycji.

Jednak podczas Badania Kontrolnego po wyścigu sędziowie doszukali sie niezgodności z regulaminem w samochodzie Carla - Olova Carlssona. szwed został wykluczony, a Robert awansował automatycznie o jedną pozycje i wywalczył dwa punkty.

Dodajmy, iż Lukas na Hockenheim zaliczył swój najlepszy występ w historii własnych startów w Carrera Cup. Do tej pory jego najwyższym wynikiem była 17. lokata zajęta w drugim ubiegłorocznym wyścigu rozegranym na Eurospeedway Lausitz.

Partner Lukasa z teamu SMS Seyfffarth Motorsport – Jan Seyffarth, bieg ukończył na dobrym czwartym miejscu, wykręcając zarazem najlepsze okrążenie wyścigu.

I runda Porsche Carrera Cup zakończyła się zwycięstwem Rene Rasta. Niemiec po trzecim miejscu w drugim wyścigu Porsche Mobil1 Supercup rozegranym na torze w Bahrajnie, również w niemieckiej serii Carrera Cup pokazał, iż będzie jednym z pretendentów do zwycięstwa w całym cyklu. Na podium obok 22-latka z zespołu MRS Team, znaleźli się także: Chris Mamerow oraz Nicolas Armindo.

Kolejna runda Porsche Carrera Cup rozpocznie się już w najbliższy piątek na torze w Oschersleben.

- W niedzielnym wyścigu dopisała nam pogoda i podczas rywalizacji świeciło słońce - komentował po zawodach Robert Lukas. Start trochę mi niestety nie wyszedł i spadłem o kilka miejsc do tyłu. Na torze dużo się działo. Mnie udało się przebić po pierwszej 15. Niestety zostałem zepchnięty przez jednego z rywali i obróciło mnie na torze. W dalszej fazie rywalizacji również wykręciłem „bączka”. Te dwa błędy kosztowały mnie, co najmniej 10 sekund. Patrząc na wyniki, dzisiejszy wyścig mogłem ukończyć zdecydowanie wyżej. Moje tempo podczas wyścigu było dobre, a samochód spisywał się super. Miałem w trakcie biegu lekkie problemy z hamowaniem i muszę potrenować używanie podczas wyścigu korektora siły hamowania. Niemniej jednak zaliczyłem swój najlepszy start w Carrera Cup i mam nadzieję, że podczas kolejnej eliminacji, która odbędzie się na torze Oschersleben, moje tempo będzie jeszcze lepsze. Dzisiejsza wygrana Rene Rasta mnie nie dziwi. Już w Bahrajnie Niemiec pokazał, że jest bardzo szybki.

Wyniki I rundy Porsche Carrera Cup (Hockenheim)

1. Rene Rast (MRS Team) - 31.33,672;2. Chris Mamerow (Mamerow Racing) - 0,204 sek.;3. Nicolas Armindo (ARAXA Racing) - 1,500 sek.;4. Jan Seyffarth (SMS Seyffarth Motorsport) - 2,489 sek.;5. Patrick Huisman (Hermes attempto Racing) - 3,459 sek.;6. Pascal Kochem (Eichin Racing) - 5,581 sek.;15. Robert Lukas (SMS Seyffarth Motorsport) - 41,567 sek.