Kierowca jadący zbyt szybko stwarza zagrożenie zdrowia i życia nie tylko dla siebie, ale również dla innych osób korzystających z dróg. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów, a także przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 51km/h,  skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Pomimo wyraźnej poprawy „kultury” jazdy przez kierujących w dalszym ciągu notujemy dużą liczbę kierowców, którzy obowiązujące przepisy mają za nic. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni sandomierscy Policjanci zatrzymali 14 praw jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Niewątpliwie nieprzemyślanym i nagannym zachowaniem wykazał się 26-letni kierujący motocyklem, który w miejscowości Łoniów na drodze K-9 został zatrzymany do kontroli przez patrol sandomierskiej drogówki, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość o 126 km/h.

Ku przestrodze należy wspomnieć, że w miejscu w którym 26-latek dopuścił się przekroczenia prędkości, kilkanaście dni temu doszło do tragicznego w skutkach wypadku innego motocyklisty. Efektem nieodpowiedzialnego zachowania jest zatrzymane prawo jazdy oraz wysoka grzywna.