Nie jest tajemnicą, iż niektóre modele marki Dacia produkowane i sprzedawane są w różnych częściach świata pod marką Renault. Szczególnie powodzeniem cieszy się Dacia/Renault Duster, model, który w 2014 r. pobił wszelkie rekordy popularności i stał się numerem jeden marki.

W ramach światowej ekspansji Renault wprowadza na kolejny rynek model Lodgy. Tym razem model pojawi się w Indiach, gdzie będzie oferowany w wersji siedmio- i ośmioosobowej. Auto otrzymało nowa przednią część nadwozia z charakterystycznym grillem Renault oraz chromowane listwy.

Chociaż rynek w Indiach nie jest aż tak wymagający jak w Europie, to jednak producent zaoferuje także bogato wyposażoną wersję w m.in. wyświetlacz systemu multimedialnego, elektrycznie sterowane lusterka zewnętrzne, tempomat oraz system bezkluczykowy.

Do napędu przewidziano dwie wersje turbodiesla 1.5 dCi. Podstawowy o mocy 86 KM i maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm oraz mocniejszy 110 KM z momentem 245 Nm. pierwszy dostępny będzie z pięciobiegową, a drugi z sześciobiegową przekładnią manualną.