Pierwsza kwalifikacja – Najlepszy piątkowy czas należał do Noriyuki Haga, za którym ulokowały się znane nazwiska: 2. Corser, 3. Biaggi, 4. Toseland, 5. Bayliss.

Druga kwalifikacja – W kolejnej walce o uczestnictwo w Superpole Haga był nie do zatrzymania i razem z Troyem Baylissem zmieścił się poniżej 2 min i 1 sek.

Superpole – Zwycięzcą Superpole został Noriyuki Haga, który w Brnie był nie do pokonania i jako jedyny uzyskał czas na jedno okrążenie poniżej dwóch minut. Kolejne miejsca: 2. Biaggi, 3. Bayliss, 4. Toseland, 5. Corser, 6. Kagayama, 7. Lanzi, 8. Neukichner, 9. Rolfo, 10. Fabrizio.

1. wyścig – Przepiękną walkę pokazali entuzjastycznym kibicom zawodnicy Toseland, Biaggi, Kagayama i Haga. Walczono aż do ostatniego okrążenia, a zwycięstwo przypadło liderowi klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Jamesowi Toselandowi. Na drugim miejscu ulokował się Biaggi, a trzeci był Kagayama.

2. wyścig – W drugim wyścigu zwycięska para z pierwszego wyścigu zamieniła się miejscami, tak więc na najwyższym stopniu stanął Włoch Max Biaggi. Obok drugiego Toselanda pojawił się Fabrizio. Lider kwalifikacji oraz Superpole Noriyuki Haga również w drugim wyścigu skończył na czwartym miejscu.

W klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Świata Superbików na pierwszym miejscu nadal utrzymuje się James Toseland z 305 punktami. O 43 punkty mniej ma Max Biaggi (262 pkt), który dzięki dobrym wynikom w Brnie o dwa punkty wyprzedził Hagę (260 pkt). Na kolejnych pozycjach lokują się Bayliss (249 pkt), Corser (191 pkt) i Lanzi (150 pkt).