Projekt "Golf II z plastikowych zabawek" realizowany przez młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu związany jest z budowaniem świadomości ekologicznej uczniów oraz lokalnej społeczności. W tym wypadku główny temat to właściwa segregacja odpadów.

Inicjatywa wpisuje się w trend, polegający na „przetwarzaniu” już istniejących przedmiotów w zupełnie nową rzecz. Bezpośrednią inspiracją był wykonany w podobny sposób człowiek z plastiku, wystawiony w Narodowym Muzeum Nauki i Techniki im. Leonarda da Vinci w Mediolanie.

Jednak nie tylko o samą ekologię i sztukę chodzi. „Chcemy uświadomić ludziom, że szkoła zawodowa to nie tylko nauka i praktyka. Ten projekt pokazał, że uczniowie w zawodówce również mają ambicje i cele, a co najważniejsze – osiągają je”. – mówi Krzysiek Domański z klasy III B. „Chcieliśmy pokazać jak ze śmieci może powstać dzieło sztuki”. – dodaje Piotr Wojda z II B.

Ekologiczny Volkswagen Golf II stanie przed szkołą w centrum Kołobrzegu. Uczniowie już teraz liczą, że będzie to jedna z lokalnych atrakcji turystycznego miasta oraz symbol dbania o środowisko.

Projekt wspierany jest przez markę Volkswagen w ramach ekologicznej idei Think Blue. Wykracza ona poza produkcję oszczędnych samochodów i obejmuje szerokie spektrum działań wspierających ochronę środowiska. „W ramach Think Blue inicjujemy różnorodne projekty angażujące ludzi na całym świecie. Współpracujemy również z organizacjami promującymi odpowiedzialne, ekologiczne zachowania oraz wspieramy inicjatywy innych. Tak było i tym razem, bez wahania zdecydowaliśmy się wspomóc realizację budowy Golfa II, bardzo się cieszę, że uczniowie zdecydowali się właśnie na ten model”. – mówi Tomasz Tonder, Volkswagen PR Manager.