Rajd Festiwalowy. Zawody mają długą historię, w przeszłości były eliminacją Mistrzostw Polski, obecnie Rajdowego Pucharu PZM. W klasyfikacji gości wspaniałą walkę stoczyli Paweł Dytko oraz Zbigniew Staniszewski. Tracący do lidera niespełna dwie sekundy Staniszewski zaryzykował na ostatnim odcinku specjalnym. Atak się nie powiódł, samochód wylądował poza drogą i imprezę wygrał Dytko.W pucharze zwyciężył Adrian Mikiewicz zwyciprzed Sławomir emSawickim i Mariuszem Nowocieniem. Początkowo na czele widniało nazwisko Mariusza Małyszczyckiego, ale został on zdyskwalifikowany za brak katalizatora w Citroënie C2 - R2.

Rallye Cesky Krumlov. Roman Kresta i Petr Gross zamiast wybrać się do Argentyny, startowali w kraju i po raz trzeci wygrali rajd, pokonując Karela Trojana (Mitsubishi Lancer Evo IX) o 3.15,6 minuty. Trzeci był Josef Petak (Renault Clio S1600). Z powodu awarii wycofał się Vaclav Pech.

W klasyfikacji Mistrzostw Czech prowadzi Vaclav Pech - 60 pkt. przedTrojanem - 55 pkt. oraz Hermannem Gassnerem - 48 pkt.

Carrera Cup w Oschersleben. W zawodach wystartowało trzech Polaków, w tym maturzysta Robert Lukas. To właśnie on był najlepszy po kwalifikacjach, ale po starcie wyścigu miał kolizję i musiał zjechać do boksu na zmianę koła. Maciej Stańco i Bartosz Bajerlein spisali się dzielnie, wyraźnie awansując po wyprzedzeniu wielu konkurentów. Wyścig wygrał Brytyjczyk, Richard Westbrook, który jest liderem cyklu (40 pkt.), wyprzedzając Uwe Alzen z Niemiec (32 pkt.) i Chris Mamerow z Niemiec (28 pkt.).Miejsca Polaków w wyścigu w Oschersleben: 21. Maciej Stańco; 27. Bartosz Bajerlein; 28. Robert Lukas.

Seat Leon Supercopa w Oschersleben. Podczas tych samych zawodów rywalizowano także w Seatach. Doskonale spisał się Damian Sawicki, który w pierwszym wyścigu zajął trzecie miejsce, w drugim zaś, rozgrywanym w odwrotnej kolejności miejsc startowych - był siódmy. Patryk Pachura startował ze zmiennym szczęściem. W sobotę jechał na szesnastej pozycji, ale uszkodził oponę i zjechał z toru. W niedzielę minął linię na osiemnastym miejscu. W zawodach zwyciężyli: Nicki Thiim (sobota) i Philipp Leisen (niedziela).

W klasyfikacji cyklu prowadzi Sebastian Asch - 53 punky. Damian Sawicki jest piąty z dorobkiem 34 punktów.

Le Mans Series w Walencji. Nie zwycięstwo samochodu Peugeot 908, ale sukces czeskiej Loli był sensacją kolejnego wyścigu serii. Mieszana załoga: Jan Charouz, Stefan Mücke i Alex Yoong w modelu B07/17-Judd zajęła drugie miejsce ze stratą trzech okrążeń. Zwyciężyli po przejechaniu 235 okrążeń (tysiąca kilometrów), Pedro Lamy i Stephane Sarrazin. Drugi Peugeot 908 HDi FAP wycofał się po dwóch trzecich dystansu, po awarii sprzęgła. Zwycięzcy pierwszej eliminacji oraz kwalifikacji Marc Gene i Nicolas Minassian byli niepocieszeni... Trzecie miejsce zajęli Jean-Denis Deletraz, Marcel Fässler i Iradj Alexander-David w Loli - Audi.

Czołówka klasyfikacji Le Mans Series: 1. Pedro Lamy i Stephane Sarrazin - 16 pkt. 2. Jean-Christophe Boullion - 12 pkt; 3. Marc Gene i Nicolas Minassian - 11 pkt.

Więcej o sporcie: Autoklub.pl