- Ofiary to prawdopodobnie funkcjonariusz BOR oraz pracownik ośrodka wczasowego, który jechał z nim BMW - powiedziała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej policji, Anna Siwek.

Rannego kierowcę Renault Traffic, który został zakleszczony w rozbitym pojeździe, uwolnili strażacy. Przebywa obecnie w szpitalu w Olsztynie.

Do wypadku doszło około kilometra za wsią Jedwabno na drodze nr 58.

Policja bada przyczyny wypadku.

Droga nr. 58 jest zablokowana. Może być nieprzejezdna nawet przez kilka godzin - informuje policja.

Na miejsce wypadku przyjechał prokurator.

Potwierdzono informację o ofiarach. Są to to oficer Biura Ochrony Rządu i pracownik Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Wojska Polskiego "Omulew" w miejscowości Czarny Piec na Mazurach.

- Nie wiemy skąd i dokąd jechało auto BOR, ponieważ w tym czasie to auto powinno być gdzie indziej. Na Mazurach, ale nie w tym miejscu, w którym doszło do wypadku - powiedział PAP rzecznik prasowy Biura Ochrony Rządu, Dariusz Aleksandrowicz.

Radio TOK FM podało, że w wypadku auta Biura Ochrony Rządu na trasie Olsztynek-Jedwabno zginął osobisty ochroniarz generała Wojciecha Jaruzelskiego. Samochód Biura zderzył się z renault traffic. Droga jest zablokowana.Druga ofiara to także pracownik BOR. Szef Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Wojska Polskiego "Omulew" w miejscowości Czarny Piec na Mazurach zaprzeczył w rozmowie z portalem Gazeta.pl, że jedna z ofiar była pracownikiem ośrodka, o czym wcześniej informowano.

Źródło: PAP, TOK FM, Gazeta.pl

........................................................................................................................................................

UWAGA

prosimy o samodzielne odświeżanie strony, gdyż informacje są na bieżąco aktualizowane!