Jeszcze w piątek wydawało się, że Damian Sawicki może sięgnąć nawet po zwycięstwo w tegorocznym cyklu. Polak, który wygrał wcześniej trzy wyścigi, miał na to szanse pod warunkiem udanych występów w sobotę i niedzielę.

Szanse na pierwsze miejsce Damian - o czym pisaliśmy osobno - utracił wczoraj. Po kolizji jego samochód ucierpiał na tyle, że Nasz zawodnik zajął dopiero trzynaste miejsce.

Miał jeszcze nadzieję na drugi plac. Prysnęła ona już na początku ostatniego w tym sezonie wyścigu. Przebita opona spowodowała, że Polak zamiast walczyć o zwycięstwo, dojechał do mety na dwunastym miejscu...

Ścigano się na czternastu okrążeniach toru. Zwyciężył Thomas Marshall, który wczoraj otwierał zwycięskiego szampana za triumf w rozgrywkach 2007.

Swoją szansę na utrzymanie drugiej pozycji wykorzystał wczorajszy pechowiec, Sebastian Asch, który osiągnął metę na trzeciej pozycji. Niemca, oprócz Marshalla, wyprzedził jeszcze jego rodak Heiko Hammel.

Drugi z Polaków, Patryk Pachura uszkodził lewe przednie koło i marzenia o ewentualnym zdobyciu kolejnych punktów prysły...

Wyniki drugiego wyścigu ostatniej rundy

Końcowa klasyfikacja sezonu 2007

MiejsceKierowca Punkty1. Thomas Marschall(Niemcy) 2062. Sebastian Asch (Niemcy)1743. <b>Damian Sawicki(Polska)</b>1524. Bastian Kolmsee(Niemcy)1235. Nicki Thiim (Dania)1206.Jimmy Johansson(Szwecja)1097. Christian Hohenadel(Niemcy)1078. Marcus Steinel (Niemcy)989. Marin Colak (Chorwacja)7810. Philipp Leisen(Niemcy)6423. <b>Patryk Pachura(Polska)</b>64