Robert wygrał oba wyścigi o Grand Prix Polski, które odbywały sie przy nie najlepszej pogodzie. Warto przypomnieć, że Lukas nie uczestniczył w poprzedniej eliminacji - startował bowiem w tym czasie z powodzeniem na torze w Niemczech.

Robert wygrał po walce. Ale tylko w pierwszym wyścigu jego rywalem był Maciej Stańco. Mistrz Polski prowadził, ale wypadł z trasy, rozbijając o berierę swojego Porsche (w wypadku ranny został kibic, którego odwieziono do szpitala). W tej sytuacji zwyciężył Lukas przed Adamem Gładyszem w Seacie oraz Maciejem Marcinkiewiczem w Porsche.

Stańco nie stanąl na starcie drugiego wyścigu, bowiem nie nadawał sie do tego jego samochód. Po odwróceniu kolejności na starcie, rywalizacja była zacięta do końca: ostatecznie Lukas wyprzedził Krzysztofa Groblewskiego oraz Macieja Marcinkiewicza (obaj w Porsche).

Nowym liderem klasyfikacji WSMP został Marcinkiewicz.

Pechowcem okazał się też Robert Kisiel, który rozbił swojego Seata w pierwszym wyścigu. W klasie H-3500 zwycięstwami podzielili sie bracia Adam i Marcin Gładyszowie. Adam osiągnął wielki sukces zajmując drugie miejsce w "generalce" w pierwszej sesji. W drugim wyścigu samochody braci miały bezpośredni kontakt - oba auta osiagnęły jednak metę.

W H-2000, Tomasz Grochal wyprzedził Karolinę Czapkę, która jechała samochodem wypożyczonym od Marcina Kiwaka. W drugim wyścigu zawodniczka (podobnie jak na treningu, gdzie rozbiła swoje Renault), wypadła z trasy. Wygrał Paweł Soja, który został liderem w klasie.

Wyniki

Pierwszy wyścig o Grand Prix Polski:1. Robert Lukas (Porsche 997) - 26.05,392 min.;2. Adam Gładysz (Seat Leon) - strata 9,507 sek.;3. Maciej Marcinkiewicz (Porsche 997) - 14,547 sek.;4. Marcin Gładysz (Seat Leon) - 19,564 sek.;5. Mateusz Lisowski (Seat Leon) - 45,042 sek.;6. Krzysztof Groblewski (Porsche 997) - 1.05,753 min.;7. Tomasz Grochal (Renault Clio) - 2.15,848 min.;8. Karolina Czapka (Renault Clio) - 1 okrążenie;9. Tomasz Gajewski (Renault Clio) - 1 okrążenie.

Drugi wyścig o Grand Prix Polski:1. Robert Lukas (Porsche 997) - 25.26,834 min.;2. Krzysztof Groblewski (Porsche 997) - 2,261 sek.;3. Maciej Marcinkiewicz (Porsche 997) - 2,758 sek.;4. Marcin Gładysz (Seat Leon) - 10,665 sek.;5. Mateusz Lisowski (Seat Leon) - 12,011 sek.;6. Adam Gładysz (Seat Leon) - 16,940 sek.;7. Paweł Soja (Renault Clio) - 1.19,467 min.;8. Tomasz Grochal (Renault Clio) - 1.24,810 min.;9. Konrad Słomina (Renault Clio) - 2.07,798 min.;10. Tomasz Gajewski (Renault Clio) - 1 okrążenie.

Klasyfikacja (po czterech rundach):1. Maciej Marcinkiewicz - 37 pkt.;2. Robert Lukas - 36 pkt.;3. Maciej Stańco - 34 pkt.;4. Krszysztof Groblewski - 26 pkt.;5. Mateusz Lisowski - 22 pkt.;6. Adam Gładysz - 21 pkt.;7. Vaclav Nimc - 20 pkt.;8. Robert Kisiel - 11 pkt.;8. Marcin Gładysz - 11 pkt.;