„Kaja” uplasowała się tam dwukrotnie w pierwszej dziesiątce klasyfikacji wyścigu, zajmując w pierwszym, z nich siódmą lokatę. Tym samym zawodniczka z Ustronia powtórzyła swój najlepszy tegoroczny wynik w Clio Cup.

Karolina po treningach wolnych przeznaczonych na poznawanie konfiguracji i specyfiki tego obiektu, w treningu czasowym zajęła jedenastą lokatę i z tego też pola wystartowała w pierwszym z wyścigów.

Po bardzo dobrym biegu „Kaja” ukończyła pierwotnie rywalizację na dziewiatej pozycji, ale Christian Ott został ukarany za ścięcie szykany, a Dennis Nägele otrzymał karę za wyprzedzanie na żółtej fladze. Tym samym zawodniczka z Polski została przesunięta w klasyfikacji na siódme miejsce i zdobyła kolejne punkty do klasyfikacji generalnej międzynarodowego pucharu jakim jest New Renault Clio Cup.

W drugim wyścigu, Karolina po starcie mocno przesuwała się w kierunku ścisłej czołówki, ale bardzo kontaktowy wyścig wpłynął na to, iż „Kaja” ostatecznie zamknęła pierwszą dziesiątkę klasyfikacji dziewiątego wyścigu w tym roku.

Dodajmy, iż w Assen zwycięstwami podzielili się: Kristian Nägele i Mathias Schläppi. Ten ostatni dzięki temu zwycięstwu odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

- Jestem bardzo zadowolona z rezultatu - powiedziała Karolina Czapka. Obrona pracy magisterskiej spowodowała, że dopiero w Assen dotarło do mnie, że jestem na zawodach! TT Circuit jest bardzo ładnym obiektem. Jest to kręty i płaski tor, który swoją charakterystyką przypomina te z kartingu. Na treningu z biegiem czasu jechałam coraz lepiej i szybciej. Niestety skrzywione tarcze hamulcowe w kwalifikacjach spowodowały, że trochę biła mi kierownica. W pierwszym wyścigu auto spisywało się bardzo dobrze i udało mi się dowieść do mety dobry rezultat. W drugim biegu w początkowej fazie wyścigu było ślisko, ale zostaliśmy na oponach typu slick. Po raz kolejny był to bardzo kontaktowy wyścig i niestety nie udało mi się utrzymać zajmowanej pozycji.