Wyścigi z cyklu Grand Prix Polski zostały rozegrane pod Poznaniem, chociaż wcześniej planowane runda miała się odbyć w Kielcach. Na skutek bardzo zniszczonej nawierzchni, na Miedzianej Górze zawieszono jednak rozgrywanie imprez. Stąd dodatkowe wykorzystanie toru "Poznań". Podczas kwalifikacji poważnie wyglądający wypadek miał Maciej Marcinkiewicz, który został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nic poważnego się nie stało i zawodnik następnego dnia pokazał się już na torze.

Bohaterem był Robert Lukas, który dzięki odniesieniu dwóch zwycięstw został nowym liderem punktacji Mistrzostw Polski. Maciej Stańco startował z przygodami. W pierwszym wyścigu obrońca tytułu wpadł na rozlany na torze olej, obracał się i dojechał do mety drugi. Trzeci był Robert Kisiel, który jednak otrzymał dziesięć sekund karnych, co przesunęło go na czwartą pozycję, za Łukasza Zielińskiego.

Wielkie brawa zebrała Karolina Czapka. W swoim różowym Renault Clio RS pokonała ona kilku dysponujących znacznie szybszymi samochodami kolegów, w tym całą grupę w Seatach Leonach Supercopa!

W drugim wyścigu Maciej Stańco wypadł z toru i uderzył w opony. Wygrał ponownie Robert Lukas, który wyprzedził Roberta Kisiela i Mateusza Lisowskiego, który pozbierał sie po słabszym występie w pierwszej serii zawodów. Znów świetnie jechała Karolina Czapka, która tym razem była siódma. Ambitna zawodniczka poprawiła także wyraźnie swoje konto punktowe w klasie H-2000. Jej rywalem do tytułu w klasie jest Paweł Soja.

- Czasówka nie poszła po mojej myśli, gdyż wraz z zespołem nie mogliśmy ustawić prawidłowo samochodu - powiedział po wyścigu Robert Kisiel. W ostatniej chwili przed wyścigiem znaleźliśmy tego przyczynę co spowodowało, że mogłem powalczyć w Poznaniu o zwycięstwo. W pierwszym biegu początkowo jechałem za Mateuszem. Wykorzystałem jednak jego błąd i objąłem prowadzenie. Niestety sędziowie doliczyli mi po wyścigu 10 sekund, przez co skończyłem wyścig na drugim miejscu. Drugi bieg był już bez historii. Jechałem swoim tempem i zwyciężyłem w swojej klasie Dzięki temu wzrasta moja szansa na tytuł Mistrza Polski. Dziękuję swojemu zespołowi za ciężką i bardzo dobrą pracę jaką włożyli w ostatnich rundach. To dzięki nim w dużej mierze nadal liczę się w walce o tytuł.

WYNIKI PIERWSZEGO WYŚCIGU O GRAND PRIX POLSKI

WYNIKI DRUGIEGO WYŚCIGU O GRAND PRIX POLSKI

KLASYFIKACJA GENERALNA GRAND PRIX POLSKI (po 6 rundach)

WYNIKI WYŚCIGU FORMUŁY 2000 (15 okrążeń)

MiejsceKierowcy(samochód) Czas1. Maurycy Kochański (DallaraF396) 23.53,223 min.2. Michał Gil (Reynard913)strata 1.19,746 min.3. Cezary Ruszkowski (Eufra391)1.25,466 min.4. Jörg–Johannes Schröder(Tatuus-Renault)1.32,929 min.5. Cezary Szlawski(Estonia 25)1.38,736 min.6.Lubomir Glogar (Eufra391)1 okr.7. Tomasz Dąbrowski(Estonia 25)1 okr.8. Wojciech Jankowski (Reynard893)1 okr.9. Hieronim Kochański(Estonia 25)1 okr.10. Bartosz Gradowski(Estonia 25)2 okr.