Wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy węzła drogowego na Zakopiance w miejscowości Gaj k. Krakowa. Inwestycja ma zapewnione środki z budżetu państwa w wysokości blisko 40 mln zł.

Jak podkreślił wojewoda, inwestycja realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) jest ważna głównie dla mieszkańców gminy Mogilany, ale też dla wszystkich, którzy korzystają z tego odcinka drogi krajowej nr 7. Rozbudowa DK7 polegająca na stworzeniu węzła w miejscowości Gaj – wskazał Kmita – połączona będzie z przebudową przylegających dróg powiatowych.

Sprawdź: Co będzie dalej z Zakopianką? Mieszkańcy muszą wybrać jeden wariant trasy

Zakopianka. Nowy, bezpieczny węzeł koło Krakowa

„To niezwykle istotne rozwiązanie infrastrukturalne poprawi płynność ruchu i bezpieczeństwo jego uczestników” – ocenił wojewoda.

Wydany ZRID to ostatni etap postępowania administracyjnego. Decyzja ma nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może niezwłocznie przystąpić do realizacji zadania. Przedsięwzięcie ma zapewnione środki z budżetu państwa w wysokości blisko 40 mln zł.

Jazda po przebudowywanej Zakopiance Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat
Jazda po przebudowywanej Zakopiance

Zobacz: Tunel na Zakopiance prawie gotowy. Utrzymanie go będzie drogie

Rozbudowa drogi krajowej nr 7 w Gaju będzie polegać na budowie bezkolizyjnego węzła na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2169K (ul. Zadziele) oraz drogą powiatową nr 2175K (ul. Widokowa). Planowana jest także rozbudowa drogi powiatowej nr 2169K na długości 150 m i drogi powiatowej nr 2175K na długości 257 m oraz budowa i przebudowa niezbędnej infrastruktury technicznej. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ mok/