W dobie internetowych serwisów z ofertami sprzedaży aut z całego kraju, czy nawet świata, wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć swoje wymarzone auto. Jednak czy na pewno wiemy wszystko o pojeździe, który zamierzamy kupić? Opis od sprzedającego to nie wszystko. Na szczęście szersze informacje są możliwe do pozyskania w bardzo prosty sposób. Historia samochodu, ewentualne wypadki czy przeglądy – to wszystko jest ukryte pod jednym, wyjątkowym numerem: VIN. Sprawdzanie numeru VIN stało się niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce dokonać świadomej decyzji o zakupie pojazdu. Serwisy do tego przeznaczone oferują pełen wgląd w historię samochodu, co pomaga uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Ale które z nich są najlepsze? Oto nasz ranking TOP 3 stron gdzie najlepiej sprawdzić vin. Zapraszamy do lektury!

Ranking Top 3 strony do sprawdzania numeru VIN

  • Autobaza - najlepszy i najtańszy raport vin - jeden z najpopularniejszych serwisów w Polsce, szeroka baza danych z wiarygodnych źródeł.
  • carVertical - strona do sprawdzania vin korzystająca z technologii blockchain. Opłacalna oferta dla większej ilości raportów.
  • VIN-INFO - jedna z najdłużej działających firm w tej dziedzinie w Polsce. Bardzo korzystna oferta dla raportów historii pojazdu z USA czy wycen wartości pojazdu.

Najlepsza strona do sprawdzania numeru VIN. Gdzie warto sprawdzić historię pojazdu?

Jeśli planujesz zakup używanego pojazdu, warto skorzystać z jednego z poniższych serwisów, które specjalizują się w sprawdzaniu historii samochodów na podstawie numeru VIN. Są to najlepsze strony do sprawdzenia VIN działające na polskim rynku:

Autobaza

Autobaza.pl to nie tylko zwykła internetowa baza danych. To zaawansowana platforma, która umożliwia sprawdzenie historii pojazdu nie tylko za pomocą numeru VIN, ale także numeru rejestracyjnego. Co ważne, serwis daje dostęp do szerokiej gamy informacji - od liczby poprzednich właścicieli, przez stan techniczny i przebieg, aż po szczegóły dotyczące ewentualnych wypadków czy kradzieży. Chciałbyś wiedzieć, czy samochód, którym jesteś zainteresowany, miał regularne przeglądy? Autobaza.pl dostarczy ci także informacje o historii serwisowej pojazdu.

Siłą Autobaza.pl jest nie tylko szeroki zakres informacji, ale przede wszystkim ich wiarygodność. Serwis czerpie dane z wielu zaufanych źródeł, takich jak Polski Rejestr Pojazdów, Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, czy Urząd Dozoru Technicznego. Dzięki temu możemy mieć pewność, że uzyskane informacje są rzetelne i aktualne.

Planujesz zakup? Chcesz dowiedzieć się więcej o historii swojego samochodu? Skorzystaj z możliwości, jakie oferuje Autobaza.pl.

>>> Aktualnie trwają promocje – sprawdź je tutaj!

carVertical

carVertical to serwis, który z pewnością zaspokoi Twoje potrzeby. Oferuje on szczegółowe raporty dotyczące historii pojazdów – od liczby poprzednich właścicieli, poprzez archiwalne zdjęcia, aż po ewentualne ukryte uszkodzenia czy zapisy o kradzieżach.

Jednym z największych atutów carVertical jest zastosowanie technologii blockchain, która gwarantuje, że raporty są chronione przed jakąkolwiek manipulacją. Dzięki temu masz pewność, że uzyskane informacje są w 100% autentyczne. Choć baza danych carVertical ciągle się powiększa, warto mieć na uwadze, że nie każdy pojazd jest w niej obecny. Szczególnie, jeśli interesuje Cię starszy model samochodu, oczekuj jedynie podstawowych danych, jak wyposażenie czy typowe usterki.

Ceny raportów są konkurencyjne. Za pojedynczy raport zapłacisz jedynie 49,99 zł. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup dwóch raportów, opłata wynosi łącznie 74,99 zł.

Dodatkowo carVertical przygotowało specjalne oferty dla dealerów samochodowych, co czyni ten portal jeszcze bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem na rynku.

Nie bez powodu carVertical cieszy się tak dużą popularnością w Polsce. Swoją renomę zawdzięcza głównie promocji prowadzonej przez znanych twórców internetowych oraz korzystaniu z zaufanych źródeł informacji. Jeśli więc szukasz rzetelnych danych o historii samochodu – carVertical jest dla Ciebie jednym z lepszych wyborów.

>>> Sprawdź aktualne promocje na carVertical tutaj.

VIN-INFO

Jako pionier w dziedzinie dekodowania numerów VIN online na polskim rynku, VIN-INFO zdobył uznanie wielu użytkowników. Korzystając z usług serwisu, możesz dowiedzieć się ważnych informacji o pojeździe – od liczby poprzednich właścicieli, przez kradzieże, aż po ewentualne ukryte uszkodzenia. Rzetelność raportów zapewniona jest dzięki czerpaniu danych z zaufanych źródeł.

Unikalnością serwisu VIN-INFO jest elastyczność w kwestii cen raportów. Opłata za raport zależy od głębokości i zakresu danych, które chcesz pozyskać. Darmowy wstępny przegląd numeru VIN dostarcza podstawowych informacji o pojeździe, a na podstawie jego zawartości użytkownik może zdecydować, jak szczegółowy raport chce zakupić. Ceny zaczynają się już od kwoty 69,90 zł. Dodatkowo za symboliczną złotówkę można dobrać raport historii pojazdu z USA czy wycenę wartości pojazdu.

Dzięki możliwości indywidualnego dostosowania zakresu informacji do własnych potrzeb, VIN-INFO staje się idealnym wyborem dla szerokiego grona użytkowników. Chcąc dokładnych danych o historii pojazdu, ale dbając jednocześnie o swój portfel, z pewnością docenisz elastyczność oferowaną przez portal. VIN-INFO to nie tylko nowoczesność i funkcjonalność, ale przede wszystkim gwarancja wiarygodności i aktualności informacji. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej zaufanych portali w Polsce, jeśli chodzi o sprawdzanie historii samochodów na podstawie numeru VIN.

Dlaczego warto sprawdzić numer VIN przed zakupem samochodu?

Numer VIN (Vehicle Identification Number) to nie tylko zwykła kombinacja liter i cyfr. To unikalny identyfikator, który kryje w sobie całą historię danego pojazdu. Dzięki profesjonalnym dekoderom VIN, możemy poznać szereg niezbędnych informacji, które przydadzą się każdemu, kto planuje zakup używanego auta. A oto, co dokładnie możemy dowiedzieć się dzięki analizie numeru VIN:

  • Dane techniczne: Poznaj podstawowe parametry samochodu – od roku produkcji, po rodzaj paliwa czy spalanie. Dzięki temu z łatwością zorientujesz się, czy dany model spełni Twoje oczekiwania.
  • Historia pojazdu: Chcesz wiedzieć, czy auto miało wypadki czy poważne naprawy? Analiza VIN dostarczy Ci takich informacji.
  • Archiwalne zdjęcia: Wizualne potwierdzenie stanu pojazdu z przeszłości może być nieocenione, zwłaszcza jeśli masz wątpliwości dotyczące obecnego stanu auta.
  • Sprawdzenie skradzionych pojazdów: Nikt nie chce nabyć kradzionego samochodu. Dekoder VIN pozwoli Ci na dostęp do krajowych i międzynarodowych baz danych w celu weryfikacji, czy dany pojazd nie jest poszukiwany przez organy ścigania.
  • Analiza przebiegu: Dowiedz się, czy podany przez sprzedawcę przebieg jest zgodny z rzeczywistością. Ewentualne nieścisłości mogą być sygnałem do głębszej weryfikacji.
  • Szczegółowe informacje o wyposażeniu: Sprawdź, czy dodatkowe funkcje i wyposażenie, które prezentuje sprzedawca, faktycznie istnieją w danym modelu.
  • Liczba zapytań o VIN: Częste sprawdzanie danego numeru może być oznaką problematycznej historii pojazdu. Warto być czujnym!

Jak pewne są informacje uzyskane dzięki dekoderowi VIN?

Numer VIN jest kluczem do historii każdego samochodu. Współczesne technologie pozwoliły nam na tworzenie zaawansowanych baz danych, które skupiają w sobie informacje na temat pojazdów z różnych źródeł. Jednak czy dekoder VIN zawsze dostarczy nam komplet informacji o dowolnym pojeździe?

Dla nowoczesnych pojazdów, głównie tych, które są młodsze niż 10 lat, odpowiedź brzmi: "prawie zawsze". Współczesne systemy monitorujące historię samochodów korzystają z informacji pochodzących od ubezpieczycieli, warsztatów samochodowych czy nawet organów ścigania. W rezultacie, jeśli auto jest stosunkowo młode, mamy dużą pewność, że jego historia jest dobrze udokumentowana.

Problem pojawia się w przypadku starszych pojazdów. Samochody z wiekiem powyżej 10 lat często pochodzą z epoki, gdzie technologie śledzenia nie były tak rozbudowane jak obecnie. Może to oznaczać, że takie auto nie ma pełnej cyfrowej historii w bazach danych. Przyczyn może być wiele – od sprowadzenia auta z zagranicy, przez posiadanie niewielu właścicieli, aż po brak jakichkolwiek zarejestrowanych zdarzeń w jego życiu.

Dlatego też, podczas korzystania z dekodera VIN, warto zachować pewien stopień ostrożności. Chociaż jest to niezwykle użyteczne narzędzie, nie zawsze gwarantuje 100% pewności. Szczególnie w przypadku starszych samochodów warto poszerzyć swoje poszukiwania o dodatkowe źródła, takie jak dokumenty serwisowe, historię przeglądów technicznych czy bezpośrednie rozmowy z poprzednimi właścicielami. A pamiętając, że płatne raporty VIN zwykle oferują najszerszy zakres informacji, warto rozważyć ich zakup przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie pojazdu.