W tekście i na zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Renault Austral – atrakcyjny wygląd

To typowy kompaktowy SUV o długości nadwozia 4,5 m. Masywna stylistyka nadwozia z mocno zaakcentowanymi tylnymi nadkolami w połączeniu z szarym, matowym lakierem sprawiają, że pojazd prezentuje się wyjątkowo okazale. Nowoczesny wizerunek to przede wszystkim zasługa dużej atrapy chłodnicy komponującej się z ledowymi reflektorami z charakterystycznymi podkreśleniami dziennych lamp. Całości dopełniają aluminiowe felgi, które w zależności od wybranej wersji mają średnicę: 17, 19 lub 20 cali. Atrybutem pojazdu są również relingi, które ułatwiają kierowcy montaż boksu dachowego.

Sprawdź cenę

Renault Austral – funkcjonalne wnętrze

Wnętrze Australa można konfigurować na różne sposoby. To zasługa tylnej kanapy, która może być nie tylko składana, lecz także przesuwana. Wówczas można regulować przestronność części pasażerskiej względem bagażnika, którego pojemność wynosi 575-1525 l. Dzięki temu nie musimy rezygnować z podróżowania z kompletem pasażerów, a jednocześnie pozostaje wystarczająca ilość miejsca na walizki. Z kolei po złożeniu kanapy możliwe jest uzyskanie równej powierzchni ładunkowej za sprawą podwójnej podłogi. Samochodem można holować przyczepy o maksymalnej masie 1800 kg. Podróżowanie umila najnowsze wyposażenie, w tym multimedia z systemem Android Automotive.

Sprawdź cenę

Renault Austral – co pod maską?

Początkowo Austral dostępny jest z jedną z dwóch miękkich hybryd. Silnik bazowej odmiany generuje 140 KM i 260 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h trwa 10,7 s, a średnie zużycie paliwa wynosi 6,1 l/100 km. Mocniejsza odmiana ma 158 KM oraz 270 Nm i osiąga 100 km/h po 9,7 s, natomiast przeciętne zapotrzebowanie na benzynę wynosi 6,2 l/100 km. Prędkość maksymalna obu wersji to 175 km/h. W słabszym wydaniu moment obrotowy dociera do przednich kół za pośrednictwem 6-stopniowej, manualnej skrzyni, w mocniejszym zastosowano seryjnie "automat" (CVT).

Sprawdź cenę