• Program Toyota Dla Ciebie oparto na leasingu konsumenckim – za użytkowanie samochodu płacimy jak w abonamencie
  • Umowa na użytkowanie samochodu może trwać nie krócej niż 24 miesiące
  • Po zakończeniu okresu umowy samochód można wykupić lub wybrać kolejne nowe auto i opłacać raty za użytkowanie

Nowe auto bez konieczności wykładania dużych środków na zakup. Z punktu widzenia przedsiębiorcy zwykle oznacza leasing. Od strony konsumenta, czyli osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej oznaczało jeszcze do niedawna kredyt. Tyle historii. Obecnie bowiem jest więcej możliwości finansowych.

Oczywiście dalej można skorzystać z najbardziej tradycyjnej formy i kupić samochód za gotówkę (co nie jest takim złym rozwiązaniem szczególnie gdy zakładamy bardziej intensywną eksploatację). Równie dobrze możemy skorzystać z takich rozwiązań jak carsharing, gdy samochód potrzebny jest nam jedynie od czasu do czasu – wręcz okazjonalnie. Jest jeszcze kolejne rozwiązanie – leasing konsumencki, czyli możliwość użytkowania nowego samochodu w zamian za spłatę miesięcznych rat.

To na leasingu konsumenckim oparto program Toyota Dla Ciebie. A to oznacza, że płacimy za użytkowanie samochodu jak w abonamencie. Nie trzeba zaprzątać sobie głowy takimi formalnościami jak rejestracja pojazdu, ubezpieczeniem (co ma również swoją cenę) czy skomplikowaną procedurą (jak przy kredycie). Na tym nie koniec. Nie trzeba się martwić o obsługę serwisową, kiedy skorzystamy z umowy wzbogaconej o kompleksową opiekę autoryzowanych stacji japońskiej marki.

Program Toyota Dla Ciebie to propozycja dla tych kierowców, którzy preferują korzystanie z nowych aut i wymianę co 2-3 lata na kolejne. Oczywiście po zakończeniu okresu finansowego można również wykupić dotychczas użytkowany samochód (wartość auta jest ustalana po odpowiedniej wycenie rzeczoznawcy). Równie dobrze można jednak wybrać kolejny nowy pojazd.

Samo zawarcie umowy jest dość proste. Przy minimum formalności wystarczy określić czas trwania umowy (nie krócej niż 24 miesiące), deklarowany roczny przebieg oraz wybrać dodatkowe usługi (by można było obliczyć wysokość miesięcznej raty). Wśród nich jest pełna obsługa serwisowa, pakiet oponiarski (zakup, przechowywanie i sezonowa wymiana ogumienia), opieka Assistance czy dostęp do auta zastępczego.