Porsche 911 to przykład sportowego samochodu o fantastycznych osiągach do jazdy na co dzień. Żaden z konkurentów nie może pochwalić się tak kompromisowym charakterem, a co za tym idzie, zainteresowaniem klientów. Z taśmy produkcyjnej w Zuffenhausen zjechał milionowy egzemplarz kultowego modelu - Carrera S w specjalnym kolorze Irish Green, z elementami nawiązującymi do oryginalnej 911 z 1963 roku.

Dr Wolfgang Porsche, przewodniczący rady nadzorczej Porsche AG, był uczestnikiem i świadkiem rozwoju 911 od dnia jej narodzin: „54 lata temu mogłem odbyć ze swoim ojcem pierwsze podróże alpejską trasą wysokogórską Grossglockner. Uczucie towarzyszące jeździe 911 jest teraz tak samo przyjemne jak wtedy. Właśnie ten model sprawia, że kluczowe wartości naszej marki pozostają dziś równie wizjonerskie jak w przypadku pierwszego Porsche 356/1 z 1948 roku”.

Porsche jest niekwestionowanym liderem sprzedaży wśród aut sportowych klasy premium. Tylko w 2016 roku na całym świecie 911 znalazła 32 365 nowych właścicieli. To rekord w historii niemieckiej marki. Na przestrzeni przeszło 50 lat powstało wiele różnorodnych wersji 911. Od tych najbardziej komfortowych przeznaczonych do codziennego użytku, po niemal torowe wersje garściami czerpiące z wyczynowych aut wyścigowych. Nie można oczywiście zapominać o niezliczonej liczbie zwycięstw w sporcie motorowych.

911 to jedyny model na świecie o tak wielu obliczach, a zarazem kultywujący dawne tradycje. Istotnym elementem przemawiającym za Porsche 911 jest jakość. Ponad 70 procent wszystkich zbudowanych egzemplarzy wciąż jest dziś gotowych do jazdy.

„Mimo to kontynuowaliśmy prace nad techniką 911, doskonaląc i doprowadzając ten sportowy wóz do perfekcji” – mówi Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG. „Właśnie dlatego (911) pozostaje samochodem nowoczesnym i innowacyjnym technicznie. Poza tym udało nam się z sukcesami rozbudować gamę modelu o dodatkowe odmiany”.

Milionowa 911 w kolorze butelkowej zielenii pozostaje w posiadaniu Porsche AG. Nim wzbogaci kolekcję Muzeum Porsche, ruszy w światową trasę i weźmie udział w podróżach przez szkocki region Highlands, objedzie tor Nürburgring, a także odwiedzi USA, Chiny i inne kraje.