Zwykle na premiery nowych modeli wybierane są targi motoryzacyjne lub wielkie imprezy motorsportowe. Tym razem Porsche postanowiło jednak po raz pierwszy pokazać światu swoje najpotężniejsze dzieło na targach gamingowych. Nie jest to przypadkowa lokalizacja, bo model 911 GT2 RS jest jedną z gwiazd przedstawianej na tej imprezie gry Forza Motorsport 7. Każdy będzie mógł więc zasiąść za kierownicą ekstremalnego Porsche.

Samochód wykorzystuje karoserię 911 GT3 RS z chatakterystycznymi wypustami powietrza w przednich błotnikach. Wyróżnia się też ogromnymi chwytami powietrza w przednim zderzaku wyposażonym dodatkowo w nisko poprowadzony splitter. Nowością są wloty w masce i dodatkowe lotki regulujące opływ powietrza w tylnym zderzaku, nie mogło też zabraknąć potężnego spojlera na pokrywie silnika.

Niestety, impreza w LA nie przyniosła odpowiedzi na najważniejsze, nurtujące nas od dłuższego czasu, pytania związane z nowym modelem. Nie znamy dokładnej mocy i osiągów auta. Wiemy na razie, że będzie tylnonapędowe, a jego podkręcony silnik z 911 Turbo S z dedykowanymi turbosprężarkami powinien rozwijać ponad 650 KM. Na pełne informacje będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, zapewne do wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.